Aké chyby robíme pri nanášaní riasenky?

Líčenie je pre mnohé ženy stále veľký oriešok. Aj keď sa líčia dnes a denne, nie vždy je ich vzhľad taký, po akom sníva. V súčasnej dobe sa ženy zameriavajú len na jemné, nude líčenie, kedy využijú hlavne riasenku. Lenže aj pri nanášaní niečoho tak banálneho, ako je riasenka, sa môže stať veľa chýb. Viete, akých chýb sa dopúšťame pri nanášaní riasenky? 

Každá žena chce vyzerať pekne, a tak sa skrátka líči. Líčenie k ženám patria, drvivá väčšina žien dokonca podstupuje rôzne kurzy, na ktorých sa líčiť naučia. Lenže ani na mnohých kurzoch nepovedia zásadné chýb, ktorých sa pri nanášaní riasenky dopúšťame. Viete, čo robíme zle? 

Rozdrobená riasenka po celej tvári 

Stalo sa vám, že vám vašu známy neustále hovorili, nech si utrite tvár, pretože je celý od rozdrobené riasenky? To je bohužiaľ niečo, čo sa stáva pomerne často. Ženy si totiž bohužiaľ kupujú príliš lacnou maskaru, ktorá je tým pádom nekvalitné. To je najčastejšie dôvod toho, prečo sa riasenka drobí. Alebo za to prípadne môže aj fakt, že je riasenka už stará a vyschnuté. V prípade, že takúto riasenku nevyhodíte, budete chodiť s rozdrobená riasenkou po celej tvári. 

Kúpime si riasenku s agresívnymi látkami 

Mnohé ženy hovoria, že je z riasenky bolia oči. Iné sa tomu len smejú, pretože si myslí, že bolesť očí nemôže byť z riasenky. Lenže naozaj je to tak – aj z riasenky môžu bolieť oči. Ak zistíte, že vám maskara nerobí dobre, jednoducho ju vyhoďte a nenoste si ju neustále so sebou. Najskôr totiž obsahuje agresívne látky, ktoré oči dokážu veľmi nepríjemne rozbolieť. Hlavne pri šúchanie oka sa látky dostanú viac do oka a môžu spôsobiť aj zápal. 

Neodličujete si riasenku 

Veľmi často sa ženy dopúšťa ešte jednej veci, a síce si neodličují riasenku. Lenže to je chyba, ktoré by sa nemali dopúšťať. Ak si ju dostatočne nezmyjú a druhý deň nanesú ďalšiu vrstvu, riasy sa môžu udusiť, polámať a následne celkom vyzerať. Treba si kúpiť kvalitné odličovadlo, ktoré dostane z rias riasenku úplne. 

Môže sa Vám ešte páčiť...