Čierna alebo biela kuchyňa? To je o čo tu beží

Premýšľate nad tým, že budete znovu zariaďovať kuchyni alebo že ju budete modernizovať, prípadne rekonštruovať? Či už sa rozhodnete k akémukoľvek kroku, mali by ste vedieť, čo sa dnes vo svete kuchýň nosí a čo naopak nie. Predsa len už dávno do kuchyne nepatrí to, čo do nej patrilo kedysi. Biele spotrebiče sú dávno out, ale taktiež už dochádza aj na nerezové spotrebiče, ktoré už tiež nie sú tak skvelou voľbou, akú kedysi. Poďme si však trendy vo svete kuchýň zhrnúť prehľadne. 

V prípade, že sa rozhodnete investovať do novej kuchyne, mali by ste sa informovať o tom, čo sa nosí. Buď sa môžete probit rôznymi časopisy o bývaní, alebo to môžete urobiť ľahšie, a síce nechať sa inšpirovať našimi tipmi. 

Všeobecne možno povedať, že sa musíte sprvu rozhodnúť, či budete investovať do bielej alebo do čiernej kuchyne. To sú totiž dve jediné alternatívy, ktoré prichádza vhod. Viete, na akú kuchyni sa zamerať viac? 

Čierna hrá prím 

Ak by sme mali zvoliť, akú kuchyňu voliť, rozhodne odporučíme čiernu. Tmavé farby kuchýň totiž hrajú prím. Vyberajte si len z matných alternatív, lesk je to, čo bolo vlani in, nie je to to, čo je in tento rok. 

Čo sa týka bielej kuchyne, tá sa hodí hlavne do miestností, kde je menej svetla. Dbajte však na to, aby nebola lesklá, lesk naozaj nie je moderné. 

Moderné trendy vo svete bývania 

Čo sa týka ďalších moderných trendov, odporúčame vám napríklad medené spotrebiče, ktoré krásne zjednotíte s medeným drezom a kohútikom. Nerez sa naozaj stává zase nemoderné, iné kovové odtiene však sú naopak moderné. Zaujímavé sú napríklad zlaté doplnky v čiernej kuchyni, ktoré kuchyni opäť rozžiaria. 

Okrem toho sa nenadŕža dreveným prvkom. Drevo by malo byť súčasťou kuchyne, nevyhýbajte sa mu. Z dreva môžete mať kuchynskej pracovnej dosky alebo misky na ovocie. 

Môže sa Vám ešte páčiť...