Drevo ako súčasť domácnosti. Do akých miestností patrí?

Zariaďujete svoju domácnosť? A viete, čo vám v domácnosti nesmie chýbať či čo je teraz in? Svet bývania sa veľmi podobá svetu módy, tiež sa tu trendy menia pomerne často. Na druhú stranu sa vo svete bývania nájde viac trendov, ktoré sú takzvane „nestarnúci“, teda si s nimi môžete zariadiť domácnosť, bez toho aby ste ich za pár mesiacov museli meniť. Jedným takým nestarnúcim prvkom, ktorý je súčasťou domácnosti, treba zrovna drevo. 

Drevo patrí najmä do kuchyne 

Zvažujete, že budete modernizovať svoju kuchyňu? Že budete investovať do zbrusu novej kuchynskej linky? Ak áno, mali by ste sa zamerať na drevenú pracovnú linku, ktorú doplníte napríklad o čierne skrinky. Drevom potom dolaďte aj zvyšok kuchyne, napríklad kúpte do domácnosti drevená prkénko, ďalej drevené dózy, do ktorých dáte drevenej varešky. 

Drevo je samozrejme súčasťou aj jedální. Veľký masívny jedálenský stôl by mal byť súčasťou jedálne, rovnako tak by mali byť súčasťou jedálne masívnejšie stolička s vankúšikmi. Na stôl nezabudnite dať obrovskú drevenú misu na ovocie. 

Drevo patrí aj do spálne 

Viete si predstaviť spálňu bez masívny, veľké postele? Ani my nie. Ak ste milovníkom anglického štýlu, preferujete najmä masívne, dubové postele alebo prípadne postele z drahého ebenového dreva. Ak ste milovníkom skôr škandinávskeho štýlu, vystačíte si s lipovým drevom, ktoré je krapet svetlejšie. 

Samozrejme posteľ nie je jediný drevený prvok v spálni, nezabúdajme ani na drevené komody, ktoré sú krásne so zaujímavými úchytkami. Taktiež sú vkusné masívne drevené rámy zrkadiel, ktoré tvoria tiež neoddeliteľnou súčasťou každej spálne. Žiadna žena sa predsa bez zrkadla v spálni nezaobíde alebo ste výnimka? 

Masívne prvky aj v obývacej izbe 

Ak zvažujete kúpu pohovky, voľte tú, ktorá má masívne drevené základy. K tomu zlaďte masívny drevený konferenčný stôl a samozrejme i obývaciu stenu. Milovníci spomínaného anglického štýlu budú pri zariaďovaní „drevenej domácnosti“ vo svojom živle. 

Môže sa Vám ešte páčiť...