Antúrie a ako sa o ne správne starať

Ak túžite po trochu príjemnejšie a útulnejšie domácnosti, potom by ste rozhodne mali siahnuť po izbových rastlinách. Bez izbových rastlín to skrátka v domácnosti nie je ono, nech si každý hovorí, čo chce. Izbové rastliny navyše nie sú dnes už vôbec drahé. Iste, nenakupujte je klasicky v kvetinárstvach, ale radšej si pre nich zájdite do obchodného domu IKEA, kde ich kúpite do tristo korún, ale rozhodne sa vám táto investícia vyplatí. Vaša domácnosť zrazu získa živosť a ešte väčšiu útulnosť.

Samozrejme, niektorí ľudia si o sebe myslí, že nie sú práve najlepšie záhradníci, ale našťastie existujú vždyzelené rastliny, ktoré si žijú svojím vlastným životom a celá starostlivosť o ne tkvie v tom, že je iba zalejete raz za týždeň za štrnásť dní.

Ak sa však nebojíte aj kvitnúcich rastlín, odporúčame vám kúpiť si antúriu. Jedná sa o krásnu izbovú rastlinu, ktorá je špecifická svojimi červenými lopatkovými kvetmi.

A nejedná sa o rezanú kvetinu?

Áno, najčastejšie poznáte antúriu ako rezanú kvetinu, ktorá sa viaže hlavne do Puget pre mužov. Nájdeme ju v kvetinárstvach najčastejšie v červenej, ale taky aj v zelenej podobe. Dokonca ojedinele ju môžeme nájsť aj v bielej farbe. Okrem rezané podoby ju však nájdeme aj klasicky v kvetináči, kedy nemá tak veľké kvety, ale ich viac a sú menšie.

Ako sa o izbovou antúriu starať?

Ak by ste sa rozhodli oživiť svoju domácnosť červenú izbovou rastlinou, potom by ste jej mali nájsť vo vašej domácnosti polotieň. Polotieň je naozaj dôležitý – táto kytička nemá rada tmu, ale ani samozrejme príliš svetla. Okrem toho by ste taky mali dbať na jej zalievanie – neprelievajte ju, ale zvyčajne ju zalievajte raz za týždeň.

Ak by sa stalo, že kvetinu prelejete, listy by začali žltnúť. Odporúča sa ju zalievať do mištičky pod kvetináč.

Antúrie pekne vyzerá vo vysokom kvetináči v rohu miestnosti, kde je, ako už bolo spomenuté, polotieň.

Môže sa Vám ešte páčiť...