Ako sa popasovať s pestovaním byliniek

Bylinky sú v súčasnej dobe veľmi obľúbené. Ide o neoddeliteľnú súčasť svetlých a slnečných kuchýň. Ak budete surfovať časopisy o bývaní, dozviete sa, že bylinky sú neoddeliteľnou súčasťou každej modernej kuchyne. Nikde sa však nepíše, že sa do tmavých kuchýň nehodí, pretože práve v takých tmavých miestnostiach nedokážu prežiť. Nech už ale pestujete bylinky kdekoľvek, možno s nimi máme problémy. S tým vám však poradíme. Máme hneď niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu popasovať sa s pestovaním byliniek. 

Bylinky je dobré pestovať v každej domácnosti, pretože práve bylinky dodajú jedlu fantastickú chuť a arómu. Väčšinou na nich pri varení zabúdame, ale ak by sa stalo, že by sme ich pestovali doma, určite na ne zabúdať nebudeme. 

Aké je ideálne miesto na pestovanie byliniek? 

Ideálnym miestom na pestovanie byliniek je záhrada alebo balkón. Bylinky sú pomerne náročné rastliny, nech si hovorí, kto chce, čo chce. Vyžadujú neustále svetlo a teplo, potrebujú k svojmu životu čerstvý vzduch, ktorý im dodáte len na záhrade alebo na balkóne. Je však možnosť je pestovať aj v pohodlí domova, ak nastolíte správne podmienky. 

Ako pestovať bylinky v byte či dome 

Ak sa rozhodnete pestovať bylinky v interiéri, odporúčame vám nastoliť bylinkám presne také podmienky, ktoré by mali na záhrade. Musíte je teda mať na slnečnom stanovišti, ktoré bude zároveň teplé a kam bude neustále prúdiť čerstvý vzduch. 

Pozor si však dajte na prievan, ktorý je obrovským problémom najmä vtedy, kedy máte bylinky na okennom parapete. Síce je okenný parapet to najlepšie miesto na pestovanie byliniek, ale zároveň je aj to najviac nebezpečné miesto. 

Pamätajte aj na dostatočnú, ale neprehnaný zálievku. Zálievku robte podľa toho, na akom mieste sa bylinka nachádza a aké počasie zrovna je. Ak je celý deň slniečko, ktoré na bylinku neustále svieti, odporúčame zalievať denne po menšom množstve. Ak je sychravo, sa zálievkou to nepreháňajte, nech kytičku neutopíte. 

Môže sa Vám ešte páčiť...