Tipy, triky a rady, ktoré ocení každá žena v domácnosti

V každej domácnosti ide vždy spoznať, že v nej žije žena. Domácnosť je totiž perfektne uprataná, prach je poutírán rovnako ako podlaha je vysiate. Ženy si zakladajú na tom, aby ich domácnosť bola skutočne čistá, pretože ak nie je, necíti sa v nej príjemne. Ak aj vy patríte do skupiny týchto žien, rozhodli sme sa vám pomôcť. Vyskúšali sme niekoľko skvelých trikov, ktoré vám pri upratovaní pomôžu. Veľké plus je to, že na to nebudete potrebovať žiadny chemický prostriedok! 

Ak pravidelne surfujete na internete, možno ste už na pár takých fígľov narazili, ale báli ste sa ich vyskúšať. My sme ich vyskúšali za vás, preto je teraz môžete vyskúšať taky. Pomôžeme vám, ako vyzrieť nad špinavými škáry alebo ako sa zbaviť pachu v práčke. 

Ako vyzrieť nad špinavými škáry? 

Špinavé škáry nás väčšinou trápi predovšetkým v kúpeľni. Práve kúpeľňa najviac trpia plesňami, pretože sa v nej neustále vyskytuje vlhko. Ak ste nešťastní zo špinavých pazúrov, mali by ste siahnuť po obyčajné Pepsi alebo po Coca-Cole. Práve Coca-Cola alebo sladká Pepsi je skvelý pomocník pri boji proti špinavým spáruje. Stačí, keď sladký lepkavý nápoj nalejete do rozprašovača a následne nápoj nastriekate na postihnuté miesta. 

Nechajte chvíľku pôsobiť a potom utrite handričkou. 

Ako zamávať so zápachom práčky? 

Čo sa týka práčky, je úplne bežné, že jedného dňa začne zapáchať. Môže za to buď špinavý filter, alebo naopak vodný kameň, ktorý sa usadzuje v bubne práčky. Či už za to koniec koncov môže čokoľvek, je nutné sa takéhoto problému zbaviť. Ideálne je, keď si pripravíte octový roztok, teda ocot a vodu v pomere 1: 1, a nalejete ju do priehradky pre aviváž. Nechajte voľne bežať práčku a so zápachom je koniec. 

Octová voda pomáha nielen v tomto prípade, ale je taky skvelá pri umývaní okien. Ocot totiž nezanecháva šmuhy. Okrem toho sa okná budú krásne lesknúť. Podobne sa bude lesknúť aj srsť psa, ak ho polejete octovým roztokom. 

Môže sa Vám ešte páčiť...