Máte jednoizbový byt? Vkusne do neho všetko vměstnejte

Mnoho ľudí žije v nejakom svojom bytíku, ktorý má buď v prenájme, alebo kúpený. Avšak v súčasnej dobe, kedy je veľmi ťažké dostať hypotéku, si väčšina ľudí byt zrejme prenajíma. Cenovo dnes vyjdú oveľa výhodnejšie hlavne väčšie byty, ale ak žijete sami, potom vám jednoznačne stačí aj nejaký drobný byt – napríklad len klasický 1 + kk. Ako do neho ale všetko vtesnať?

Pokiaľ máte klasický jednoizbový byt, potom sa väčšinou pýtate sami seba, ako do neho môžete všetko vtesnať. Ide to však naozaj efektívne a vkusne. Všetko je to vlastne otázka buď maľovanie, alebo dobrého rozdelenie jednotlivých kútov izby. So všetkým vám však teraz poradíme.

Do takého jednoizbového bytu, v ktorom máte obvykle oddelenú miestnosť len vtedy, keď ide o toaletu alebo o kúpeľňu či o predsieň, musíte vtesnať nielen kuchyňu, ale aj spálňu, jedáleň a mnohokrát aj obývacia izba. Mnoho ľudí si myslí, že to rozhodne nejde, ale ide to. A ako?

Farby pomôžu!

Celú miestnosť si skúste rozvrhnúť tak, aby sa vám do nej zmestilo všetko potrebné. Ku kuchynskému pultu sa nebojte hneď vtesnať aj stolík, kde budete aj jesť. Väčšinou stačí barový pultík a jedna alebo dve barové stoličky. Túto miestnosť si vymaľujte inú farbičkou – pokojne na bielo, ale nejako farebne si ju označte. Zlaďte si ju napríklad do bielo čiernej farby.

Potom prejdeme k dôležité spálni. Väčšinou je spálňa len posteľ v rohu, na ktoré sa bezchybne spí, pretože vankúše nám vďaka okolitým stenám nevypadávajú z postele. Tú si zlaďte taky do inej farby. Ak by ste všetko mali iba do jednej farby, stereotypné farebnosť by vás začala onedlho nudiť. Navyše vďaka farbám sa vám miestnosť opticky zväčší, pretože vám budú dávať pocit, že to nie je jedna miestnosť, ale hneď niekoľko miestností.

A ako ďalej?

Rovnako tak to urobte s ďalšími kúty vo svojom byte. Všetky skúste zladiť do trochu inej farby, nebojte sa kontrastov. Ak by vám však toto farebné oddeľovanie vadilo, skúste si jednotlivé kúty rozdeliť zaťahovacími stenami či inými podobnými možnosťami.

Môže sa Vám ešte páčiť...