Druhy drevostavieb, ktoré sú obľúbené nielen medzi mladými

Drevostavby sú v poslednej dobe hitom, najmä ak ide o drevostavby na kľúč. Drevostavby sú obľúbené hneď z niekoľkých dôvodov. Nielen, že konečné stavby vyzerajú naozaj veľmi štýlovo a moderne, ale taktiež sa nejedná o tak drahú záležitosť, akou sú napríklad klasické murované domy. Okrem toho sú veľmi rýchlo postavené, niekedy dokonca aj v rádoch niekoľkých mesiacov (v prípade murovaných domčekov sú behom niekoľkých mesiacov postavené často len základy).

Ak taktiež uvažujete o drevostavbe rovnako ako mnoho ďalších ľudí, ponúka sa otázka, aké druhy drevostavieb vlastne existujú čiže s akými typmi drevostavieb sa dnes môžete stretnúť. Ľuďom sa väčšinou vybaví len drevenice a zruby, ale drevostavby nie sú len o roubenkách a zruboch, ktoré nie sú vždy to najlepšie pre život.

Drevostavby sa líšia svojou konštrukciou

Ďaleko vhodnejším miestom pre život sú drevostavby, ktoré sa pýši masívnou panelovou konštrukciou. Jedná sa o veľmi moderný typ bývania, ktorý je postavený z panelov z masívneho dreva. Vďaka masívu je tento typ príbytku krapet drahšie v porovnaní s inými drevostavbami, na druhú stranu sa jedná o veľmi pevnú stavbu.

Tiež majú drevostavby konštrukciu z hranolov a fošní, využívajú sa taktiež klince a plechové spojky. Ich hlavnými výhodami je to, že konečná drevostavba môže mať vďaka fošnám a hranolom zaujímavý, pokojne aj asymetrický tvar. Na druhú stranu býva stavba týchto typov drevostavieb pomerne náročná na prácu.

Drevostavby sa tiež stavia z trámov, kedy sa využíva takzvaného skeletového systému. Taktiež sa stavia na konštrukciách z už existujúcich debničiek alebo sa drevostavby stavia zo stien, ktoré sú vyplnené slamou. V tomto prípade sa teda využíva tradičné izolant.

Drevostavby nie sú obľúbené len medzi mladými

Drevostavby môžu mať naozaj celý rad podôb. Môžu vyzerať rustikálne ako zo starých čias, ale môžu mať tiež zaujímavú modernú podobu. Aj vďaka tomu nie sú obľúbené len medzi mladými ľuďmi, ale aj medzi staršími.

Môže sa Vám ešte páčiť...