Čo všetko skrýva Paríž?

Ak máte voľný víkend, môžete ho stráviť rôzne. Nemusíte ho stráviť len na gauči v obývacej izbe, ale môžete ho stráviť rôznymi spôsobmi. Napríklad sa môžete vydať na nejaký výlet po Českej republike, ale tiež si môžete vyjsť na jednodňové či víkendový pobyt do zahraničia. Ak neviete, čo s partnerom podniknúť, pre zamilované páry je ideálny Paríž.

Paríž je to najkrajšie a hlavne najromantickejšie miesto na svete. Tento rok sa jedná tiež o najinovatívnejšie mesto Európy, ale o tom zasa nabudúce. Paríž v sebe skrýva mnohé krásne miesta, ktoré treba vidieť aspoň raz v živote. Poďme si ich preto predstaviť, aby ste si ich následne mohli zapísať do vášho zoznamu alebo plánu.

 • katedrála Notre-Dame

Dominantou celej Paríža je samozrejme katedrála Notre-Dame, ktorá tu stojí už nejaký ten piatok, a to konkrétne od 12. storočia. Jedná sa o ohromujúci gotickú katedrálu, ktorá stojí na mieste bývalého rímskeho chrámu. Tu sa odohrávalo mnoho zaujímavých, veľkých a významných historických udalostí.

• Víťazný oblúk

Päťdesiatmetrovej vysokú stavbu, ktorá bola postavená podľa antického vzoru, nájdeme na historické osi mala. Je tu na počesť Napoleona a jeho bitky pri Slavkove. Ide o východiskový bod snáď každej turistickej prehliadky so sprievodcom.

• Eiffelova veža

A samozrejme sa nesmie zabúdať ani na Eiffelovu vežu, ktorá je symbolom celej krásne Paríža. Je to asi najznámejší parížska dominanta a najznámejšie a najvyhľadávanejšie parížska turistická atrakcia. Hore sa dá vyjsť výťahom, ale oveľa zábavnejšie sú schody.

• Louvre

Pri návšteve Paríža by sa nemalo zabúdať ani na známy Louvre, ktorý je najväčším múzeom umenia sveta.

• Sacré Coeur

Národný pamätník padlým je ďalšia dominanta, ktorú v Paríži nájdeme. Jedná sa o pútnické kostol, ktorý je od roku 1919 zasvätený srdcu Ježišovmu. Turisti tento kostol navštevujú však z toho dôvodu, že je odtiaľ najpôsobivejšie výhľad a celú krásnu Paríž.

Môže sa Vám ešte páčiť...