Zoznámili ste sa už s volánikmi?

Móda je v poslednej dobe veľa zvláštne. Človek by povedal, že sa nejedná len o comebacky z deväťdesiatych rokov, ktoré sa do módy dostávajú v enormnom množstve. Niekto by skôr poznamenal to, že dnešné hity či kúsky, ktoré nájdeme v obchodoch, sú väčšinou ešte z dávnejšej doby, dokonca napríklad až z Prvej republiky či ešte zo skoršej doby. Kúsky v obchodoch totiž začínajú obsahovať nielen zvonové rukávy, ako sa to kedysi nosilo, ale tiež už aj barety alebo napríklad volániky, ktoré sa spájajú s viktoriánskou módou.

Konkrétne volániky sú dnes naozaj štýlové, ale kto vie, ako dlho na pultoch obchodov vydrží. Predsa len sa síce jedná o vkusné spracovaní napríklad šiat alebo topov, ale veľmi dobre poznáme, ako je to s takými sezónnymi hitmi. Aby nám aj volániky nezmizli tak rýchlo, ako sa do kamenných predajní dostali.

Než však zmizne z pultov v obchodoch, tak si rovnako nejaký volánikový kúsok kúpte. Nemusí to byť typické tričko, ale siahnite po elegantnejším kúsku, ktorý pekne skombinujete treba k úzkej sukni. Alebo rovno siahnite po šatách!

Kde sú volániky najkrajšie?

Ak by ste si chceli kúpiť ten najkrajší volánikový kúsok, potom si rozhodne kúpte hlavne šaty. Práve už zmieňované šaty sú s volánikmi najromantickejšie. Stačí mať volániky potrebné miesto rukávov, môžete ich mať u výstrihu. Také šaty sa potom dokonale hodí napríklad na svadbu alebo na inú podobnú slávnosť.

Populárny sa však stali aj topy, ktoré sa hodí hlavne k úzkym sukniam alebo k úzkym spoločenským nohaviciam. Volániky sú väčšinou miesto rukávov. Páni by možno povedali, že ženy vyzerajú ako vojak, pretože sú ramená trochu naducanější, ale kdeže. Je to veľmi vkusné a elegantné.

Kam volániky nosiť?

Ako už bolo spomenuté, volániky sú romantické, teda sa hodí skôr na svadby, oslavy výročia či iné slávnostné udalosti. Nosiť ich môžu ženy i napríklad do práce, kde majú predpísaný dresscode.

Môže sa Vám ešte páčiť...