Aké druhy izbových rastlín sa hodí do rohu miestností?

Pri zariaďovaní domácnosti sa snažíte o to, aby bola moderná, teda podľa najnovších módnych trendov. Veľakrát sa vám ale stane, že domácnosť nie je tak útulná a príjemná, ako ste predpokladali, ale je to väčšinou z toho dôvodu, že ešte nemáte nakúpené dostatok doplnkov. Ak to však ani s doplnkami nebude ono, potom by ste mali nakúpiť izbové rastliny, ktoré vyplnia nielen okenné parapety, ale taky aj prázdne rohy miestností, ak teda nejaké prázdne rohy v miestnostiach máte.

Izbové rastliny sú bežnou súčasťou našich domovov. Bez kvetín by to naozaj nebolo ono, preto neváhajte a nejaké si bežte kúpiť. Ak patríte k tým, ktorí nie sú práve dobrí záhradníci, potom by ste si mali nakúpiť vždyzelené rastliny, ktoré si takzvane žijú svojím vlastným životom. Kvitnúce rastliny všetkými farbami sú skôr pre skúsenejších záhradníkov, ktorí sa nezľaknú absolútne ničoho.

Ak máte voľný roh miestnosti, potom by ste mohli nakúpiť nasledujúce izbové rastliny.

• Dracena

Veľmi obľúbenou izbovú rastlinou je dracena. Jedná sa o izbové rastliny, ktorá má rozstrapatené listy a taký drevený ston. Iste ju poznáte, pretože rastie vážne skvele a aj niekoľko rokov. Kúpite ju samozrejme v malej podobe, ale taky ju kúpite vo vysokej podobe – a práve vysoké sa hodí do prázdnych rohov miestností.

Starostlivosť o ne je úplne jednoduchá – sem tam je pokropíte a sem tam zalejete. Nič viac táto rastlina nepotrebuje, pretože si žije svojím vlastným životom.

• Zamioculcas

To isté robí aj Zamioculcas, teda skrátene Zaziky. Aj táto kvetina si rastie svojím vlastným životom a staráte o ňu len tak, že ju sem tam zalejete a sem tam pokropíte. Nie je síce tak vysoká, ale je pomerne objemná, teda vám roh vyplní úplne fantasticky.

• Palma

Ak túžite po niečom ešte vyššom a trochu priestrannejším, potom by ste mali siahnuť po palme. Palma je trochu ojedinelá a je hlavne drahšie, ale je naozaj krásna a vydrží vám naozaj dlho.

Môže sa Vám ešte páčiť...