Viete, že vám aj kvetiny poradí, kedy ísť spať? To je Calathea

Do svojej domácnosti si môžeme kúpiť celý rad krásnych kvetov. Ostatne mnohí z nás sa ukvapují a kupujú si tie, na ktoré narazia prvýkrát. V prípade, že si chcete kúpiť nejakú elegantný kvetinu, ktorá sa líši od ostatných, odporúčame hľadať na trhu takzvanú Calathea. Oproti ostatným rastlinám je nielen krásna, ale aj človeku prezradí, kedy je čas ísť spať. Či už to znie akokoľvek zvláštne, je to tak. Calathea je skrátka rastlina, ktorú by ste mali počúvať a vďaka ktorej dodržíte svoju stanovenú večierku. 

Calathea alebo tiež kalatea je rastlinka, ktorá je ideálna pre výzdobu interiérov. Je ojedinelá vďaka svojim listom, ktoré sú z každej strany inak sfarbené. U tejto rastliny je zvláštne to, že sa jednotlivé druhy líšia svojím sfarbením. Čo druh, to celkom iné sfarbenie. To vám iste potvrdí nejedna kvetinárka. 

Vďaka svojej rozmanitosti farieb je možné Calathea zaradiť do akéhokoľvek interiéru. Najlepšie sa znáša napríklad s fikusy, ale má rada aj dracény – aj s nimi dokáže byť kamarátka. 

Čo by ste mali o Calathea vedieť 

Calathea kvitne spravidla od mája až do neskorého augusta. Na stonkách sú krásne, usporiadanie listy, ktoré sú známe a známe svojim sfarbením. Najčastejšie sa kupujú druhy sfarbujúci sa do žlta, oranžova, nádherne vyzerajú tiež druhy sfarbujúci sa do fialova. 

Calathea je ideálna rastlina vhodná do polotieňa či tieňa. Nemá rada priame slnečné žiarenie, polotieň je pre ňu maximum. Vyžaduje bežnú izbovú teplotu, miluje vzdušnú vlhkosť. Ak budete kvetinu pestovať na príliš tmavom mieste, neuhynú, pretože tieň jej nevadí, ale nebude tak krásne kvitnúť ako na polotienistom stanovišti. 

Rastlina, ktorá povie, kedy je načase ísť spať 

Ako sme spomenuli, táto rastlina vám prezradí, kedy je čas ísť spať. To ukáže tak, že sa uzavrie – vzpriami listy. Ráno je zase krásne roztvorí. Vyzerá to, ako keby sa preťahovala. 

Môže sa Vám ešte páčiť...