Prečo mať v kúpeľni prírodnú kozmetiku?

Trendom poslednej doby je prírodná kozmetika. Pre niekoho je to iba ďalší módny hit, pre niekoho je to životný štýl. Kozmetika a jej zloženie priamo ovplyvňuje nielen naše celkové zdravie, ale aj stav životného prostredia. Máte pocit, že riešiť kozmetiku je iba špička ľadovca? Poďme sa spoločne zamyslieť, koľkokrát denne kozmetické produkty použijeme a aký vplyv na naše zdravie majú.

Konvenčná kozmetika v kocke

Mydlo, dezinfekčné prostriedky, dezodoranty, parfémy, šampón na vlasy, zubné pasty, dekoratívna kozmetika, pena do kúpeľa… To všetko sú kozmetické výrobky, ktoré používa väčšina z nás každý deň. Táto konvenčná kozmetika obsahuje množstvo látok, ktoré ovplyvňujú naše hormonálne zdravie, imunitu aj reprodukčný systém. Ohrozujú zdravie našej kože a môžu predstavovať záťaž pre našu pečeň, ktorá v tele funguje ako detoxikačná stanica. Chemické látky z kozmetiky majú tendenciu sa v našom tele ukladať a „sčítať“, čo v dlhšom časovom horizonte môže viesť k ťažkostiam, ktoré si s kozmetikou vôbec nespojíme.

Akým látkam v zložení sa chceme vyhnúť?

  • uhoľný decht (E 128)
  • kvaternium 15
  • všeobecne syntetické parfumácie (obrúsky, toaletné papiere, ai)
  • parabény
  • PEG
  • ftaláty
  • siloxány, sulfáty, triklosany
  • 1,4 – dioxán

Aké sú zdravšie alternatívy?

V dnešnej dobe zoženieme množstvo „zelenších alternatív“ na internete aj v drogérii. Vyberať si môžeme medzi mnohými značkami, niektoré volia kompromis a prídavných látok v ich zložení nájdete potrebné minimum (napríklad pre trvanlivosť produktu), niektoré sú úplne non-toxic.

Benefitom prírodných produktov je nielen to, že chránime naše zdravie. Prírodné látky obsiahnuté v zelenej kozmetike (esenciálne oleje, zdravé oleje a masla) naše zdravie svojím zložením dokonca podporujú vďaka obsahu antioxidantov a vitamínov.

Prečo dať šancu zelenej?

Látky obsiahnuté v prírodnej kozmetike (esenciálne oleje, zdravé oleje a maslá) naše zdravie svojím zložením dokonca podporujú vďaka obsahu antioxidantov a vitamínov. Táto kozmetika je hypoalergénna, spravidla cruelty free a vegánska. Už dávno neplatí, že je drahšia. Nájdeme mnoho značiek v rôznej cenovej relácii. Osobná skúsenosť navyše poukazuje aj na skutočnosť, že prírodných produktov nám v porovnaní s bežnou kozmetikou dokonca stačí menej.

Môže sa Vám ešte páčiť...