Poliali ste si notebook? Prezradíme, čo robiť
Pracujete v kancelárii alebo pracujete z domu formou Home Office? Ak patríte k ľuďom, ktorí pracujú len vďaka notebooku, potom dobre viete, že sa musíte starať o notebook, inak vám vypovie svoju službu. V súčasnej dobe drvivá väčšina ľudí nevie, ako sa o svoj notebook má starať. Nosí ho všade, neustále s ním manipulujú, pracujú na ňom x hodín denne. Môže sa stať, že pri pití kávy alebo vody trochu na notebook kvapne alebo že sa priamo celý notebook, poleje. Čo potom v takomto prípade robiť?
Poliaty notebook, to nie je nič zvláštne. Poliaty notebook je záležitosť na dennom poriadku. Len málokto však vie, čo v takej chvíli robiť, aby sa notebook zachránil. Keďže nie je notebook lacnou záležitosťou, človek by mal vedieť, ako postupovať, keď náhodou dôjde k nehode s poliatím.
Dôležitá je rýchlosť
Každý odborník v tejto súvislosti zmieňuje, že dôležitá je predovšetkým rýchlosť. Reagovať so musí naozaj okamžite. Prvým krokom je rýchle vytiahnutie počítača zo zásuvky, potom sa musí počítač okamžite vypnúť (rýchlo, natvrdo) a v prípade notebooku s batériou batériu rýchlo odstráňte. Ďalej odstráňte všetko, čo je zapojené do počítača. Či už je to myš alebo USB, všetko odpojte.
Nasleduje sušenie
Ak sa z notebooku nezačalo fajčiť, začnite z neho odstraňovať tekutinu. Ideálne je savý kus látky alebo papierové obrúsky, ktorými začnete všetku tekutinu utierať. Najmä klaďte dôraz na odstraňovanie tekutiny na klávesnici a vo všetkých vstupoch.
Potom na klávesnici dajte niečo savého (buď kus látky alebo uterák) a položte ho displejom nadol. Takto ho ponechajte aj dvadsaťštyri hodín denne.
Keď nefunguje, rovno do servisu
Týmto spôsobom bol nejeden notebook zachránený. Ak však váš notebook nereaguje, zamierte s ním do servisu. Viac skrátka urobiť nemôžete. Mnohokrát ani to, že sa po vysušení notebook v poriadku spustí, nie je dôkazom, že je všetko tak, ako má byť.