POZOR! Vo Francúzsku sa bude jazdiť pomalšie

Väčšinou v osemnástich rokoch si neželáme nič iné, než zaplatenie vodičského preukazu. Predsa len je to niečo, čo je čím ďalej drahšie a máloktorý študent na to má. Vodičský preukaz sa skutočne oplatí mať. Veď je to niečo, čo sa môže do budúcna hodiť. Nemusíte sa obmedzovať na autobusovej alebo iné spoje, môžete byť v práci dlhšie, môžete odviesť svoju priateľku do pôrodnice alebo niekoho zo svojho rodiny do nemocnice. Je to skrátka trochu pohodlnejšie a v dnešnej dobe skutočne nevyhnutné. 

Každý vodič musí mať na pamäti, koľko sa kde môže jazdiť. Je nutné mať na pamäti, aká je povolená rýchlosť v mestách, aká je maximálna povolená rýchlosť mimo mesta alebo koľko sa jazdí na diaľniciach. Našťastie v Českej republike nedochádza k žiadnym zmenám, avšak vo Francúzsku sa musí učiť novým pravidlám, na ktoré si vodiči budú len ťažko zvykať. Už teraz sa znáša nad novými ustanoveniami vlna kritiky. 

O aké ustanovenia sa jedná? 

Od prvého júlového dňa totiž začne vo Francúzsku platiť to, že sa obmedzí maximálna rýchlosť na obojsmerných vedľajších komunikáciách. Francúzska vláda sa rozhodla obmedziť túto maximálnu rýchlosť z deväťdesiatich na osemdesiat kilometrov za hodinu. 

Vodiči sa samozrejme hnevá, pretože hneď, ako príde do platnosti nové ustanovenie, sa budú cestné komunikácie častejšie kontrolovať, aby sa tak hneď zo začiatku brala pravidlá skutočne vážne. 

Prečo sa vláda k tomuto rozhodla? 

Samozrejme vláda si na toto ustanovenie neprišla len tak. Cieľom zníženie maximálnej rýchlosti je to, aby sa znížila úmrtnosť v doprave. Vo Francúzsku skutočne väčšina ľudí na cestách zomiera len z toho dôvodu, že sa jazdí neprimerane rýchlo. Toto opatrenie by tak mohlo viesť k tomu, že sa snáď zníži úmrtnosť na cestách. 

Len počas predminulého roka na francúzskych komunikáciách umrelo vďaka vysokej rýchlosti zhruba tri a pol tisícky ľudí. 

Môže sa Vám ešte páčiť...