Raňajky sú základ dňa. Akých chýb sa vyvarovať?

Každý človek vie, že raňajky sú základ dňa. A kto o tom pochybuje, pravdepodobne je denne unavený a bez energie. Pravidelne raňajkovať, to je veľmi dôležité pre organizmus ako taký. Navyše vďaka pravidelnému raňajkám si zachováte skvelú štíhlu líniu. Pokiaľ naopak budete raňajky ignorovať, nemôžete sa čudovať tomu, že na váhe skôr priberáte, než chudnete. V prípade, že by ste chceli zlepšiť svoje stravovacie návyky, v prípade, že sa chcete naučiť raňajkovať, mali by ste raňajkovať bez chýb, ktoré vám len uberajú energiu. Viete, akých chýb sa pri raňajkách dopúšťame?

Raňajkujeme šišky a croissanty

Zatiaľ čo niektorí neraňajkujú vôbec, čo je samozrejme obrovská chyba, nájdu sa ľudia, ktorí raňajkujú, ale nevhodné veci. Raňajkujú najmä šišky alebo croissanty, ktoré však nie sú tými najlepšími raňajkami. Ide len o sladké prázdne kalórie, ktoré nám skôr pridajú na váhe, než na váhe uberú. Raňajky by síce mali tvoriť až štvrtinu nášho celodenného energetického príjmu, teda by pokojne mali mať až päťsto kalórií, to však neznamená, že tieto kalórie dodáme telu v podobe šišiek. Tie nám bohužiaľ nič nedajú, nie sú vhodné na raňajky, a to hlavne vďaka obrovskému množstvu cukrov a tukov. Navyše čoskoro po jedle budeme mať pocit hladu.

Neraňajkujeme bielkoviny

Mnohí ľudia si nie sú istí tým, ako by mali takéto raňajky vyzerať. Raňajky by mali byť jednoznačne vyvážené a pestrá, mali by obsahovať živiny, ktoré telo dnes a denne potrebuje. K týmto živinám patria hlavne bielkoviny, ktoré by napokon mali byť súčasťou úplne každého jedla dňa. Raňajky by zároveň mali mať menej tukov a mali by obsahovať vlákninu, ktorá dokáže prečistiť črevný trakt.

Pozor na müsli

Veľa ľudí sa naučila raňajkovať müsli, ale pravdou je, že nie je müsli ako müsli. Iste, jedná sa o skvelé raňajky, ale dajte si pozor na müsli, ktoré v sebe obsahuje veľké množstvo glykemického indexu. Pokiaľ si zakúpite už hotové müsli klasicky v krabici, pravdepodobne si zakúpite len veľké množstvo rýchlych sacharidov.

Môže sa Vám ešte páčiť...