Dochádzanie ako hlavná prekážka k vysnívanému zamestnaniu

Mať svoje vysnívané povolanie – to sa nepošťastí len tak niekomu. Ľudia túžia po tom, aby im ich vysnívaná práca spadla do lona, ​​ale bohužiaľ to tak nie je. Žiadna práca im do lona nespadne, rozhodne si za ňou musí ísť. Dnes je navyše možnosť pracovať úplne v čomkoľvek aj bez vysokej školy, ak prejavíte dostatočný záujem a schopnosti. Navyše je doba nedostatku zamestnancov, tak si ani zamestnávatelia nemôžu klásť vysoké požiadavky. Lenže čo je hlavný problém v tom, že ľudia nerobia to, čo by ich bavilo?

V súčasnej dobe hlavne mladým ľuďom záleží na tom, aby robili to, čo je v skutočnosti baví. Rozhodujú sa neísť na vysokú školu a skáču do vody života, bez toho, aby vedeli plávať. Lenže práve títo ľudia sa stávajú najúspešnejšími a práve títo ľudia mnohokrát robia to, čo je skutočne baví. Rozhodne by sme si z nich mali brať príklad.

Čo nám bráni v tom, aby sme robili prácu svojich snov?

Mnoho ľudí by povedalo, že ľudia sú len leniví robiť to, čo je skutočne baví. Lenže ono to tak nie je. Už dávno tým najväčším problémom nie je prokrastinácie ako taká, ale sú to hlavne iné problémy, ktoré si ľudia do svojho života hádže sami. Ide väčšinou o úplnej banality, nad ktorými by človek, ktorý naozaj usilovne ide za tým svojím šťastím, prekročil, ale ak človek nemá to pravé presvedčenie a nerobí všetko pre to, aby pracoval tak, ako by chcel, sú tieto prekážky neprekročiteľné.

Najhoršie prekážkou je dochádzanie

Človek by si povedal, že dochádzanie nie je vôbec problémom, ale rad ľudí to berie ako veľký problém. Napodiv to nie sú ľudia, ktorí by mali potrebné prácu niekoľko kilometrov ďaleko, ale na dochádzanie sa sťažujú tí, ktorí sú už spohodlneli. Väčšinou si na hromadnú dopravu sťažujú ľudia, ktorí žijú vo veľkom meste, a vadí im, ako sú väčšinou autobusy, električky alebo metra plné ľudí.

Podľa aktuálnych štatistík do práce akokoľvek a akokoľvek dlho dochádzajú zhruba milión ľudí. Zhruba tristo päťdesiat tisíc z nich strávi na ceste viac ako pol hodiny, ďalší pol milión sa presúva dokonca do iného okresu či kraja.

Môže sa Vám ešte páčiť...