Čím vynikajú prefabrikované domčeky?

Mnoho noviniek teraz zažívame úplne v každej oblasti, na ktorú narazíme. Darí sa nám v ekonomike, ľudí nezastrašuje ani problematické získavanie hypotéky. Mnoho udalostí sa deje v oblasti SEO, iné sa dejú v oblasti politiky alebo práca. Ovšem k radu noviniek dochádza nielen v móde a menovaných oblastiach, ale tiež aj v bývaní. Čo je teraz v kurze?

V poslednej dobe sa stretávame s takzvanými estónskymi prefabrikovanými domčeky. Ide o drobné príbytky krabicového štýlu, ktoré vynikajú hlavne svojou jednoduchosťou. Nie sú totiž zbytočne preplácané – sú naozaj jednoduché aj vďaka tomu, že sa v nich nevyskytuje rad zbytočných dekorácií.

Kde taký domček zoženiem?

Ak by vzrástol váš záujem o tento príbytok, potom by ste rozhodne mali osloviť estónskej štúdio Kodasema, ktoré sa týmito domčeky zaoberá. Stavia je z železobetónu. Vybraný domček privezie nákladné auto a umiestni vám je žeriav. Tieto stavby však neočakávajte nijak veľké. Sú zhruba tridsať metrov štvorcových veľké.

Prečo sú tieto domčeky obľúbené?

Aj keď nie sú tieto domčeky zrovna najväčší, patrí k tým najobľúbenejším. Je to hlavne preto, že niektorí ľudia nechcú čakať, až sa ich dom postaví, ale chcú prísť už do hotového čo najskôr. Objednajú si preto tento vkusný krabicový domček. Krabicový vzhľad je, len tak medzi rečou, dnes jeden z najmodernejších vôbec.

Domčeky majú plochú strechu a väčšinou im dominuje drevená fasáda. Prednosťou je hlavne výrazné presvetlenie interiéru ako takého, pretože jedna veľká stena stavby je celá presklená – teda je to jedno veľké francúzske okno cez celú stenu. Samozrejme si svoje súkromie môžete chrániť, a to dlhými závesmi, ktoré sú samozrejme zavedené cez celú presklenú stenu stavby.

Tento domček je najviac určený pre zamilovaný pár, ktorá sa však netúži rozrásť. Je to taký typický byt urobený v dome, ktorý je len váš. Je tu otvorená kuchyňa, obývacia izba, sprchovací kút s toaletou a samozrejme tiež priestor na spanie.

Môže sa Vám ešte páčiť...