Ako vybrať šaty podľa postavy?

Síce je leto už za nami, ale existuje celý rad udalostí, na ktoré si môžeme vziať obľúbené šaty. Nielen, že sa pomaly bude blížiť plesová sezóna, ale tiež existuje ďalší rad podujatí, na ktoré sa skrátka nič iného, ​​než práve vkusné, elegantné šaty musia vziať. Sú to napríklad koncoročný večierky, ďalej tiež svadby, slávnostné oslava narodenín, večera s priateľom, výročia či napríklad návšteva divadla alebo iné kultúrne inštitúcie. Práve pre takéto chvíľky sú šaty tou najlepšou voľbou.

Ovšem väčšinou sa vám stáva, že niektoré šaty sa vám síce páči, ale nesedí vám strihom. Je nutné najskôr dbať na to, akú vlastne máte postavu, a podľa toho sa môžete rozhodnúť hľadať konkrétne šaty. Šaty síce pristane každej žene, ale každá žena musí vedieť, aký strih si vlastne môžete dovoliť. Nie každý strih šiat slušia každej postave.

Aký strih šiat každej postave predsa len pristane?

Jedny šaty sú však výnimkou. Tie pristane nielen štíhlym postavám, ale aj bacuľkám – tiež si v nich nájdu zaľúbenie aj také ženy, ktoré sú postavově v tvare hrušky. Sú to šaty, ktoré sú do pásu upnuté, teda sa zvýrazní ženskosť, ale od pása sú skladané, teda rozširujú sa. Vďaka tomu sa vždy zamaskuje aj príliš chudá postava, ktorá nadobudne na kilách, ale tiež sa zamaskuje väčší zadoček, ktorý nepôjde ani vidieť, či sa dokonca skryjú aj nadbytočné kilá tkvejúcich na stehnách.

Aké šaty by mali voliť vysoké ženy?

Ak vaše nohy siahajú až do neba, rozhodne by ste si nemali obliekať klasické šaty, ktoré sú dĺžkovo sotva pod zadok. Keďže vaše nohy naozaj sú veľmi dlhé, musíte si uvedomiť, že sa nehodí mať krátke šaty. Rozhodnite sa radšej pre úzke spoločenské šaty, ktoré sú dĺžkovo aspoň ku kolenám. Na plesy sa nebojte zvoliť si vkusné dlhé šaty, ku ktorým dáte obľúbenej podpätky.

Na aké šaty by si mali bacuľky dať pozor?

Ak však ste pevnejšie, potom si vyberte všetky šaty okrem tých, ktoré sú bez ramienok. Vďaka tomu, že sú šaty bez ramienok, by vám nepríjemne mohli vyliezť tuky na pažiach. Nie je to nič pekného. Radšej vždy voľte také šaty, ktoré majú čo najviac vyplnený krk – napríklad krajové šaty v štýle Japonska sú veľmi obľúbené a bacuľkám najviac pristane. Sú mimo to veľmi moderné.

Môže sa Vám ešte páčiť...