Aké vrchníky nosiť k šatám? Nebuďte konzervy a odvážte sa

Šaty sú niečím, čo zdobí každý šatník. A zatiaľ čo niektoré sa nosia hlavne v lete, iné sa nebojíme kombinovať ani v zime. Predsa len aj v chladnejšom ročnom období sa ponúka rovno niekoľko udalostí, na ktoré môžeme šaty s vypnutou hruďou vyniesť. Lenže ako tento elegantný kúsok skombinovať?

Šaty sú, čo sa týka kombinovania, trochu zákerné. Ľudia sa ich boja spojiť so sakami aj s bundami, čo je veľká škoda. Mnohé spojenia totiž vyzerajú úplne božsky. Poďme si preto spomenúť niekoľko nestarnúcich podôb, s ktorými jednoznačne zabodujete aj pred módnymi kritikmi.

Keď úpletové šaty, tak dlhý rovný kabát

Nestarnúcim trendom posledných rokov sú bezpochyby úpletové šaty, ktoré by mala mať vo svojom šatníku každá žena. Môžu sa nosiť ako na večere, tak sú skvelé aj na oslavy narodenín alebo na podobné slávnostné udalosti. Najmä v zime na ne nedáme dopustiť, pretože sú väčšinou teplejšie, dĺžkovo vyhovujúce, mnohokrát aj s roláčikom, stojačikom alebo dlhým rukávom. Lenže s čím tento kúsok spojiť?

Bezpochyby siahnite po kombinácii s dlhým kabátom rovného strihu. Tento model je nestarnúci a zabodujete s ním nielen v tomto prípade. Keď bude navyše ladiť s farbou šiat, máte vyhrané, tým si môžete byť istí.

Keď slip šaty, tak sako

Veľký comeback hlási takzvané slip šaty, ktoré sa nosili hlavne skôr (zhruba v sedemdesiatych až deväťdesiatych rokoch). Hovoríme väčšinou o úzkych, priliehavých šatách, ktoré sú na ramienka (väčšinou) a vyrobené zo saténu. Niekomu sa môžu javiť ako nočná košieľka, ale jedná sa o plnohodnotný spoločenský odev.

Pokiaľ stavíte na túto eleganciu, ktorú doplníte o podpätky, odporúčame staviť aj na sako. To bude k tomuto kúsku naozaj ako stvorené. Zároveň sa nebojte staviť na sako trochu väčšie, ktoré pri nosení nechajte voľne rozopnuté. Keď si rukávy vyhrnete, iba tým znásobíte onen fantastický efekt.

Môže sa Vám ešte páčiť...