Nadčasové kúsky. Máte všetky vo svojom šatníku?

Máme ich všetci v skrini, existuje ich veľa druhov a môžeme ich kombinovať úplne so všetkým. Niektoré z nich majú základy už v stredoveku, iné ešte len asi pred sto rokmi. Reč je o nadčasových kúskoch, ktoré by ste vo svojom šatníku nemali chýbať. Aké to sú? 

Malé čierne úzke šaty 

Šaty, ktoré nosia celebrity, obyčajné i výnimočné ženy, dievčatá a slečny. Klasický strih šiat lichotí všetkým postavovým typom, preto sú to pravé orechové práve aj pre vás. Existuje mnoho druhov: s odhalenými ramenami, vyzývavé s výstrihom, krátke ku krku a mnoho ďalších. Všeobecne však platí pravidlo, ak nechcete vyzerať vulgárne: niekde pridávate, inde uberiete. Napr. vezmite si šaty bez ramienok, ale nemali by byť krát 

Bunda z umelej kože 

Môžete si vybrať zo škály rôznych farieb (napríklad červená, vykričali ružová, korálovo modrá …), ale nikdy nič nepokazíte s klasickou čiernou farbou. Ide na nej najmenej vidieť akékoľvek poškodenie, a hlavne sa hodí úplne ku všetkému, k džínsom, k sukni, ku kraťasom pod. Môžete si s ňou vytvoriť veľa outfitov, každý v úplne inom štýle. Nemusí však byť len úplne obyčajne čierna, skúste si zaobstarať prešívanú treba s kvetinovými vzormi alebo so striebornými cvočkami, rôznymi nápismi alebo si ju vylepšíte sama podľa rôznych návodov na Youtube a rôznych článkov na internete. Je to len na vás, móda je predsa spôsob, ako môžete vyjadriť kus svojej osobnosti. 

džínsy 

Snáď najčastejšie oblečené nohavice na tejto planéte. Môžete si zaobstarať zvonáče (obľúbené u starších ročníkov), slim fit jeans (najobľúbenejší u mladých slečien, pretože najlepšie zvýrazňujú zadoček a nohy), ripped jeans (boli trendy v minulom roku, vyzerajú dobre v kombinácii s fishnet pančuchami) a iné typy. Ich história začína v päťdesiatych rokoch 20. storočia, kedy slúžili ako pracovný odev. 

Aj v nadčasových kúskoch, ktoré budú trendy vždy si nájde každý niečo, čo opisuje jeho charakter. To je na móde krásne. 

Môže sa Vám ešte páčiť...