Chyby, akých sa dopúšťame pri pečení buchiet a koláčov

Pečenie koláčov, buchiet alebo báboviek nie je nič ľahké. Samozrejme chce to grif, aj pečenia sa dá naučiť. V súčasnej dobe ženy pečú s veľkou radosťou, a to najmä trochu fit dezerty, ktoré neobsahujú treba klasickú múku alebo rafinovaný cukor. Nájdu sa samozrejme aj ženy, ktoré nedajú na starú dobrú chutnú a nezdravú klasiku dopustiť. Obom typom žien sa môže hodiť zoznam chýb, ktorých sa pri pečení dopúšťame. Možno sa práve vy dopúšťate nejaké z chýb, vďaka ktorej nie sú vaše buchty alebo koláče stopercentný. 

Ak máte radi koláče a buchty a na nedeľnom stole musí stále niečo byť, odporúčame sa vyvarovať chybám a karambolům, ktorých sa často dopúšťame. Viete, čoho konkrétne sa dopúšťame? 

Nekynoucí cesto 

Drvivá väčšina žien má problém s kynoucím cestom. Ak sa ženy chystajú piecť niečo kysnutého, chybu urobia väčšinou už pri príprave kvásku. Mnohé ženy totiž podcenia teplotu surovín. Kým mlieko nesmie byť horúce, ale len vlažné, rovnako tak je tomu aj v prípade masla, ktoré sa často do kysnutého cesta dáva. Ak sú suroviny príliš horúce, cesto nenakysne – kvások sa totiž zrazí. Rovnako je to pri využívaní príliš studených surovín. 

Hrudky v múke 

Veľmi často sa robí tá chyba, že sa nechávajú hrudky v múke. Tie potom ale môžu spôsobiť neúspešné pečenia. Radšej teda využite fígeľ vašich babičiek a cesto zakaždým přesejte. Múku tým navyše krásne prevzdušníte a cesto alebo následné buchta bude naraz viac nadýchaná. 

Každá rúra je iná 

Bohužiaľ často robíme presne to, čo je v receptoch, teda sa riadime aj tým, akú teplotu by mala mať predhriata rúra. Neuvedomujeme si však fakt, že každá rúra pečie inak, preto by sme mali brať pokyny v receptoch skôr ako orientačné body. Rozdiely sú hlavne v pečení u plynovej rúry a pri elektrickej rúry. 

Môže sa Vám ešte páčiť...