Ako sa správne starať o batoh?

Batohy sú v poslednej dobe naozaj obrovským hitom. Pokiaľ sledujete dianie v módnom svete, potom ste si to iste všimli. Batohy doslova nahradili klasické kabelky, dnes sa dajú zakúpiť v mnohých prevedeniach a mnohé batohy majú aj uši na nosenie v rukách, pokiaľ by ich niekto nechcel nosiť klasicky na chrbte, čo je samozrejme pohodlnejšie. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí majú batoh, a to či už ako módny doplnok, turistickú pomôcku alebo školského parťáka, asi nechcete, aby ste si onedlho museli kupovať nový batoh. Ak za neho nechcete míňať peniaze, mali by ste sa o neho naučiť správne starať.

Aby bol batoh dlho ako nový, mali by ste sa držať niekoľkých zásad pri čistení. Batoh sa skutočne musí čistiť, do práčky by sa hádzať nemal. Je to podobní ako s plátenými teniskami, ktoré tiež trpia každým vypraním.

Zásady, ktorých sa držať pri čistení batohu

  • Ešte predtým, než začnete batoh čistiť, pozrite sa na údržbový štítok, ktorý býva najčastejšie vidieť v hlavnej komore všitý do švu. Práve ten vám prezradí, ako by ste sa mali o batoh starať a aký spôsob čistenia je najviac odporúčaný.
  • Ako sme spomínali, batoh sa nikdy nesmie prať v práčke. Mohlo by totiž dôjsť k poškodeniu hlavne chrbtových systémov, ktoré z batohu robia kvalitný batoh. Navyše pracie prášky bývajú veľmi silné, často zničia látku, a to nielen tak, že farba na nich vybledne.
  • Pri čistení sa najskôr zamerajte na väčšie a špecifické škvrny, ktoré ľahko odstránite akýmkoľvek odstraňovačom škvŕn, ktorý je určený na textil alebo na materiál, z ktorého je batoh vyrobený. Odstraňovače škvŕn sa dajú bežne kúpiť v drogériách alebo hypermarketoch.
  • Pri čistení nezabudnite na spodnú časť batohu, ktorá býva špinavá z toho dôvodu, že batoh neustále pokladáte na zem. Väčšinou sa jedná o malé nečistoty, ktoré sa ľahko utrú vlhkou handričkou z mikrovlákna.

Môže sa Vám ešte páčiť...