Deliaca stena je pre vašich pacientov vítaným zdrojom súkromia

V mnohých zdravotníckych zariadeniach sa už inštalujú deliace steny. Skríningy a ďalšie prvky sú dôležitou súčasťou psychickej pohody pacienta. Pacient je vďaka tomu oveľa ochotnejší spolupracovať.

Pri návšteve zubára

Návšteva zubára je pre psychiku pacienta významným zásahom. Aj keď sú naše zuby v poriadku, stále máme pocit, že sa pri bežnej kontrole alebo röntgenovom vyšetrení nájde nejaká skrytá chyba alebo problém. Keď vieme, že sme v priestrannej miestnosti, kde je okrem zubára aj zdravotná sestra alebo dokonca väčší počet ľudí, naša psychika trpí. Deliaci múr je takým vítaným pozadím a zdrojom pokoja. Konečne sa necítime ako výstava a veľtržná expozícia, ale ako pacient.

Úplne normálna súčasť života?

Zatiaľ čo pre zdravotníckych pracovníkov je pohľad na ľudské telo normálna vec, pre pacientov je vystavenie nepríjemné a v mnohých prípadoch vedie k zablokovaniu osobnosti. Môže to mať za následok, že pacient je menej komunikatívny, nezdieľa úplne svoje príznaky alebo sa snaží čo najrýchlejšie opustiť ordináciu. Na vine je opäť nedostatok súkromia a pocit, že na pacienta sa upierajú všetky posudzujúce oči zdravotníckeho personálu. Keď svojim pacientom ponúknete takú maličkosť, ako je deliaca stena, uvidíte rozdiel už počas prvých návštev.

Psychológia pacienta je dôležitá

Ak chceme, aby bol pacient čo najspokojnejší a aby sme mohli čo najrýchlejšie stanoviť správnu diagnózu, musíme sa zamerať na psychiku pacienta. Vďaka ústretovému kroku z našej strany bude pre nás práca s ľuďmi oveľa efektívnejšia a prirodzenejšia. Keď sa pacient u nás cíti dobre, uľahčuje nám to v prvom rade prácu. Preto je dobré zamerať sa na malé užitočné kroky, ktoré vedú k obojstrannej spokojnosti.

Deliaca stena predstavuje vítané súkromie, o ktoré sa pacient môže oprieť. Následne vidíte zmenu v jeho správaní a väčšiu otvorenosť a spoluprácu.

Môže sa Vám ešte páčiť...