Kvalitné obliečky pre sladký spánok

V posteli trávime takmer tretinu dňa, preto si aj tento kus interiéru zaslúži, aby sme mu venovali patričnú pozornosť. Obliečkami oživíme interiér spálne, čo môže prispieť aj k tomu, že sa tu budeme cítiť dobre.

Ak nahliadneme do histórie, zistíme, že posteľné obliečky bolo spočiatku výsadou iba bohatých vrstiev. Až v 19. storočí sa stalo dostupnejšie a ľudia začali využívať tento v dnešnej dobe neodmysliteľný kúsok tkaniny nielen k zútulnenie interiéru, ale aj na spríjemnenie spánku. Ako sa v nich ale vyznať a vybrať si to pravé pre svoj pohodlný spánok? Popíšeme vám jednotlivé tkaniny, aby váš budúci výber bol stávka na istotu.

Bavlnené obliečky – úplná klasika a aj napriek stále narastajúcej konkurencii nových materiálov je najobľúbenejší. Vyznačuje sa výbornou priedušnosťou, savosťou, pružnosťou a mäkkosťou. Klasická bavlna je tiež cenovo dostupná pre každého, jedinou jej nevýhodou je však nutnosť žehlenie.

Saténové obliečky – vyrába sa z vysoko kvalitnej bavlnenej priadze s jemným leskom na povrchu. Je veľmi hebké a príjemné na dotyk, v lete príjemne chladí, v zime naopak rýchlo zahreje. Materiál je veľmi pevný a tiež trvanlivý, jeho údržba je však kvôli špeciálnej úprave o niečo zložitejšie.

Krepové obliečky – krep je veľmi obľúbeným medzi materiálmi obliečok najmä vďaka svojej ľahkej údržbe – nemusí sa totiž vôbec žehliť a navyše je cenovo dostupný. Vyrába sa zo 100% bavlny, však nemusí byť úplne každému príjemné na dotyk. Pre krep je charakteristická striedavo hladká a zvrásnená časť v pravidelných pruhoch, ktoré zaistia onú ​​obľúbenou „nežehlivosť“ tohto materiálu.

Flanelové obliečky – na výrobu je používaná husto tkaná bavlnená látka o vyššej gramáži, špeciálne upravená „počesaním“. Práve tým je dosiahnuté mäkkosti a jemného „chlpu“ na povrchu látky. Navyše je veľmi hebké na dotyk vďaka jemnému vlasu na povrchu a vyznačuje sa vysokou hrejivosťou. Kvôli špeciálnej úprave je flanel o niečo náročnejší na údržbu: pri praní musíte dbať na všetky pokyny, aby vám vydržal dlho mäkký a hebký.

Obliečky z mikrovlákna – je veľmi jemná a príjemná tkanina zo 100% polyesteru na dotyk pripomínajúce hodváb. Posteľná bielizeň z mikrovlákna je až neuveriteľne jemné a hebké, zároveň tiež stálofarebné – aj po niekoľkých praniach si zachováva jasné farby. V lete chladí av zime naopak udržuje telesnú teplotu. Jeho údržba je navyše naozaj jednoduchá – veľmi rýchlo schne a minimálne sa krčí. Je tiež vhodné pre alergikov.

Môže sa Vám ešte páčiť...