Ako šetriť pri praní? Osvojte si niekoľko efektívnych tipov

Úspora financií je teraz tá hlavná téma v nejednej domácnosti. Ľudia sa snažia ušetriť za elektrinu, pretože cena za tento zdroj rastie do nebies. Vedeli ste, že svojej peňaženke môžete značne pomôcť aj vtedy, keď sa pustíte do prania? Keď bielizeň vyskladáte na stropný sušiak na balkón, môžete pomôcť rodinnému rozpočtu. Stačí si osvojiť niekoľko efektívnych tipov. Začína to samozrejme už len tým, že nebudete používať automatickú sušičku. Čo ďalej?

Znížte pri praní teplotu

Nie, naozaj nemusíte prať na štyridsať stupňov. Bohato stačí, keď ponecháte teplotu na tridsiatich stupňoch. Najmä pokiaľ nie je bielizeň nijako znečistená, nemusíte sa púšťať do nákladného, ​​teplejšieho prania.

Mimochodom, týmto krokom nielen, že ušetríte rodinný rozpočet, ale aj sa vyhnete zničeniu oblečenia. Áno, vysoké teploty textil naozaj ničia.

Škvrny? Odstráňte ich ešte pred praním

Veľa ľudí stavia na to, že práčka odstráni všetky nečistoty. Aj preto sa vsádza na vyššiu teplotu, o ktorej sa ľudia domnievajú, že zmyje aj dlho a hlboko zažraté nečistoty. Lenže ono to nie je také pravdivé. Veľakrát ani dlhý prací program nevyčistí škvrny, ktoré sa na textíliách objavili. Oveľa lepšie urobíte, keď sa do čistenia škvŕn pustíte ešte pred zapnutím pracieho cyklu.

Škvrny od trávy, červeného vína alebo krvi – to sú problémy, ktorých môžete oblečenie zbaviť ešte predtým, než sa pustíte do prania. Zvoliť si môžete prírodné odstraňovače škvŕn alebo chémiu, to je už na vás.

Pranie? Nie je jedno kedy

Vedeli ste, že existuje takzvaná nízka tarifa a vysoká tarifa? V praxi to vyzerá tak, že ak budete prať v období nízkej tarify, bude pranie ďaleko ekologickejšie a lacnejšie. Ak budete prať v dobe vysokej tarify čiže v období, keď je o elektrinu naozaj enormný záujem, zaplatíte logicky viac.

Značnú úľavu pri praní sľubuje aj úsporný spotrebič. Pokiaľ vám príde, že je práčka už staršia, hodí sa ju vymeniť za úspornejšiu alternatívu.

Môže sa Vám ešte páčiť...