Nepodceňujte intímnu hygienu!

Televízie sú dnes plné reklám, ktoré apelujú na to, aby ženy dodržiavali perfektnú intímnu hygienu. Dnes sa to všade hemží najrôznejšími chorobami, ktoré sa najčastejšie prenášajú hlavne zlou hygienou. Apeluje sa samozrejme aj na mužov, ale vďaka tomu, že sa zistilo, že väčšina žien na svoju intímnu hygienu ani zďaleka nedbá tak, ako by mala, sú oveľa viac upozorňované ženy. Vyhnú sa tak totiž infekciám a mykózam.

V poslednej dobe sa väčšina žien neustále sťažuje na bolesť v intímnych partiách. Väčšinou sa príde na to, že majú nejakú infekciu alebo nejakú mykózu, ktorej však predchádzalo iba to, že sa ženy dobre neumývali. Intímna hygiena je naozaj dôležitá a apelujú na ňu hlavne doktori z oblasti gynekológie.

Prečo sa deje to, čo sa deje, keď je intímna hygiena zlá?

Pokiaľ nebudeme dodržiavať kvalitnú intímnu hygienu, potom ženské telo bude vytvárať v intímnych partiách mierne kyslé pH, ktoré je trochu iné ako klasické pH našej pokožky. Tá potom bude bohužiaľ bránou pre mnohé škodlivé baktérie a infekcie, čím pokoríme zdravú mikroflóru. Samozrejme k takým zápalom či infekciám nedochádza iba vtedy, keď sa dlhšiu dobu riadne neumývame v intímnych partiách, ale je to tiež spôsobené napríklad vtedy, keď berieme antibiotiká alebo napríklad berieme antikoncepciu či navštevujeme saunu alebo bazén.

Ak aktuálne beriete antibiotiká alebo antikoncepciu či veľmi často navštevujete bazén, saunu alebo nosíte nepriedušné oblečenie, potom na hygienu dbajte dvojnásobne, pretože pokiaľ sa tieto veci dostanú do kontaktu ešte s tým, že nedodržujete riadne intímnu hygienu, zvyšujete možnosť toho, že sa u vás onedlho ukáže infekcia alebo iný zápal, ktorý bude veľmi problematický.

Ako na správnu intímnu hygienu?

Na správnu intímnu hygienu často stačí len rad zásaditých sprchových gélov. Existujú špeciálne intímne gély, vďaka ktorým je telo oveľa odolnejšie voči útokom baktérií. Samozrejme nie každý produkt telu sadne, a tak kontrolujte svoje telo, a keby ste našli nejakú vyrážku, zmeňte radšej myší prostriedok.

Môže sa Vám ešte páčiť...