Čo je dôležité vedieť o opaľovaní

Mnohí ľudia, najmä tí, ktorí sa považujú za majiteľa vápna, jazdí radšej k moru, kde slniečko páli usilovnejšie a viac, aby dosiahli svoj vysnívaného opálenie a aby vyzerali ako čokoláda. Málokto si však o opálenie zistí potrebné informácie. Je ľahké si ľahnúť na slniečko, zakryť si hlavu, aby sme nedostali úpal, a odpočívať, je ale tiež nutné si o opaľovaní niečo zistiť. Prezraďme si niekoľko vecí, ktoré je potrebné o opaľovaní vedieť. 

Aj keď je opaľovanie obľúbenou aktivitou leta, bohužiaľ má aj svoje negatíva. Ak sa opaľujete dlho alebo ak svoju pokožku dostatočne nechránime, môže dôjsť k jej poškodeniu, tiež na spálenie alebo vďaka opaľovanie môžete začať rýchlejšie starnúť. Medzi najhoršie následky opaľovania patrí rakovina kože, po ktorej nikto netúži. 

Aby počas opaľovania nedochádzalo k porúčania kolagénových a elastínových vlákien, je nutné držať sa niekoľkých zásad. 

1) Dbajte na ochranný faktor opaľovacieho krému 

Veľmi dôležitá je výška ochranného faktora opaľovacieho krému. Vždy je nutné tento faktor voliť podľa destinácie, v ktorej sa nachádzate, a tiež podľa typu vašej pleti. Ak sa opaľujete zle, voľte vyšší ochranný faktor, ktorý postupom času nahradzujte opaľovacími krémami s nižším ochranným faktorom. Ak sa pýšite rýchlosťou, s akou sa opaľujete, voľte už zo začiatku krémy či spreje s nižším ochranným faktorom. 

2) Na poludnie sa neopaľujte 

Medzi tabu každého milovníka opaľovanie patrí opaľovanie sa počas poludnia. Počas poludnia je slniečko najnebezpečnejší, dosahuje totiž svoje maximum. Od jedenástej až do pätnástej hodiny tak obmedzte slnenie. 

3) Následná regenerácia 

Mnohí ľudia zabúdajú na regeneráciu, ktorá je po opaľovaní nutná. Opaľovanie je pre pokožku šok, preto je nutné ju potom upokojiť a dostatočne hydratovať. Vďaka regeneráciu opálenie vydrží dlhšie a pokožka nebude trpieť. 

Môže sa Vám ešte páčiť...