Tri regenerujúce masky na vlasy, ktoré si možno pripraviť doma

Keď sa ženy niečím chváli, tak väčšinou vlasy. Bohužiaľ nie každá žena so svojimi vlasmi môže chváliť. Niektoré ženy ich majú slabé, nevyživené a bohužiaľ lámajúce sa. Oslabené vlasy sú väčšinou spôsobené zlou starostlivosťou. Môže za to nielen nesprávne umývanie vlasov, ale taky používanie fénov či kuliem a žehličiek, ktoré vlasy ničia. Našťastie existuje spôsob, ako svoje vlasy môžete opäť vyživiť a ako môžete podporiť ich rast. Dokonca si nemusíte kupovať žiadne chemikálie, ktoré reklamujú na televíznych obrazovkách. Stačí, keď vo svojej kredenci nájdete niekoľko surovín, z ktorých si vyrobíte účinnú masku na vlasy.

Ak budete pátrať na internete, nájdete mnoho regeneračných masiek na vlasy, ktoré môžete vyskúšať. My sme však vybrali hŕstku tých najefektívnejších, ktoré vám nielen vlasy vyživí, ale taky je zregenerujú a podporí ich rast. Ktorú skúsite najskôr?

Avokádová maska

Medzi najúčinnejšie masky patrí masky z avokáda. Avokáda je prospešné nielen pre naše zdravie, ale taky pôsobí blahodarne aj na naše vlasy. Avokádo nemusíte s ničím miešať – už samo o sebe je plné nenasýtených tukov a oleja, ktorý vlasy vyživuje a spevňuje.

medová maska

S čím si však dáte viac práce, je medová maska. Stačí, keď si zmiešate lyžicu medu, lyžicu olivového oleja a žĺtok. Masku aplikujte na pokožku hlavy, nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom ju zmyte vodou. Nielen, že vlasy budú vyživené, ale taky budú lesklejšie, objemnejšie a pevnejšie. Najmä vajíčko osahuje lecitín, ktorý sa hojne používa v kozmetickom priemysle. Práve lecitín sa pridáva do vyživujúcich produktov na vlasy, ktoré si nemusíte kupovať, pretože si doma pripravíte túto zázračnú masku na vlasy.

kiwi maska

Počuli ste už o kivi maske? Zloženie je prosté. Maska sa skladá z jedného kiwi a zo šťavy z jedného citróna. Opäť sa maska ​​aplikuje na pokožku hlavy a nechá sa pôsobiť zhruba hodinu. Potom sa opäť opláchne. Citrón, ktorý je v maske obsiahnutý, dodáva vlasom potrebné vitamíny a skvele ich regeneruje. Masku odporúčame najmä tým ženám, ktoré bojujú s mastnými vlasmi či s lupinami.

Môže sa Vám ešte páčiť...