Lietajúci motorka bude lietať až v štyroch kilometroch nad zemou

Milujete nestarnúci a až legendárny ságu Star Wars? Určite vás v tejto filmovej ságe nadchlo mnoho vecí, nielen svietiace meče. Fanúšikovia obdivujú hlavne lietajúce motorku, po ktorej v hĺbke duše túžia. Aj keď si mysleli, že si taký vynález nebudú môcť nikdy zakúpiť, opak je pravdou. Do výroby lietajúce motorky sa totiž už pustili, konkrétne sa do výroby prvej lietajúce motorky pustila firma JetPack Aviation, ktorá už teraz prezradila, že motorka bude môcť lietať až v štyroch kilometroch nad zemou, a to rýchlosťou až 240 km / h! 

Aj keď k technologickým úspechom a možno až nereálnym vynálezom sú mnohí ľudia veľmi skeptickí, pravdou je, že sa na drvivej väčšine vynálezov už pracuje, ktoré majú ovplyvniť našu budúcnosť. To, že prídu lietajúce autá, to je skrátka niečo neodvratného. Lenže o lietajúcich motorkách sa zatiaľ tak moc nehovorilo. Teraz sa však o lietajúcich motorkách hovoriť bude, veď už jedna taká je naozaj vo výrobe. 

Lietajúci motorka menom Speeder 

Prečo voliť zložité názvy, ktoré si človek nezapamätá, keď môže svoju motorku pomenovať úplne ľahko a jednoducho, a síce Speeder. Inšpiráciou pre ňu boli lietajúce motocykle a vznášadla pochádzajúce zo série Star Wars. 

Ako už bolo spomenuté, motorka má dosahovať približne 240 km / h, má lietať až vo štyroch kilometroch nad zemou, jej váha má dosiahnuť zhruba 320 kilogramov. Vo vzduchu by mala vydržať približne pol hodiny, vodiča (či pilota?) By mal chrániť takzvaný antikolizní systém. 

Koľko bude motorka stáť? 

Než uvedieme konkrétnu cenu, je potrebné poznamenať, že k motorke patrí aj personalizované letecké kombinézy a prilby zdarma. Motorku je možné si už dokonca teraz predobjednať, a to za osem a pol milióna korún. Bude sa jednať o rekreačný verziu, ktorá naozaj vydrží vo vzduchu sotva pol hodiny. Nebude však k nej treba mať licenciu na riadenie lietadla, rovnako tak o tréning sa postará samotný výrobca. 

Môže sa Vám ešte páčiť...