5 tipov na minimalistický dizajn bytu

Napriek tomu, čo si mnohí myslia, minimalistický byt rozhodne nie je „nudný“. Znamená to, že veci sú prehľadné a usporiadané, čo je v súčasnej dobe veľký trend. Mať usporiadaný byt môže znížiť stres, keď priestor nie je taký rušný a nie je v ňom veľa vecí k videniu, môžete sa cítiť príjemnejšie. Ako vytvoriť krásny minimalistický byt?

Čo potrebujete do minimalistického bytu?

Mottom minimalizmu je „menej je viac“, čo znamená, že sa budete zbavovať väčšiny vecí považovaných za „nepodstatné“. Žiadne čačky ani pestré farby, menej vankúšov a obrázkov na stenách. Cieľom je vytvoriť čistú a usporiadanú zónu, kde vás nebude rozptyľovať príliš veľa vecí.

Ponechajte si len to, čo potrebujete

Ako už názov napovedá, minimalizmus znamená mať menej, teda obmedziť veci na minimum. To môže znamenať, že budete musieť veci vypratať alebo ich aspoň schovať mimo dohľadu do skrine.

Čisté a jednoduché línie

Jednoduchosť je v minimalistickom interiéri kľúčová. Vyberajte nábytok s čistými líniami a jednoduchých tvarov, ako je jednoduchý štvorcový konferenčný stolík alebo nekomplikovaná lampa.

Používajte rastliny namiesto dekorácií

Je dôležité vzniesť do priestoru trochu toho exteriéru. Namiesto toho, aby ste na poličky a stoly umiestnili vázy a figúrky, vyberiete si niekoľko izbových rastlín. Pri výbere kvetináča pre rastliny sa držte jednoduchých farieb a tvarov.

Pridajte textúru

Aj keď sa snažíte vyhnúť neporiadku, neznamená to, že váš minimalistický byt musí pôsobiť ako prázdna kancelárska budova. Ak chcete pridať variabilitu, použite vo svojom priestore rôzne textúry. Vyskúšajte chlpatý koberec alebo textúrované záclony. Aj jediný kus s jedinečnou textúrou môže zmeniť dojem z miestnosti.

Experimentujte so zrkadlami

Väčšie miestnosti obvykle pôsobia čistejšie, najmä keď je v nich menej vecí, takže svoj byt zväčšite tým, že do neho umiestnite zrkadlo. Zrkadlo môžete buď zavesiť na stenu alebo ho oprieť o stenu.

Môže sa Vám ešte páčiť...