Prečo deťom z šatníka vymizli farby?

Pre dievčatá v ružovej a chlapcov v modrej farbe. Ešte pred niekoľkými rokmi to bola ochranná známka všetkých malých detí. V súčasnosti je módnou uniformou unavená uniforma v neutrálnych farbách, a nebyť tašky s jednorožcom alebo plastového bagra, všetky deti sú úplne rovnaké. Prečo? Pretože to hovoria trendy.

Iba béžová môže byť

Toto je zvláštna doba. Všetko je ladené do béžovej, krémovej a sivej farby. Ak chcete trochu rozmarnosti, kúpte si jeden kus vo výraznej a kontrastnej farbe. Obľúbená je sýtočervená, ružová, kráľovská modrá, kanárikovo žltá, sýtofialová alebo petrolejová. To platí pre interiéry aj šatníky. Dôvod je jednoduchý. Ak nebudete príliš experimentovať s farbami, pri ich kombinovaní sa len ťažko pomýlite a vždy budete vyzerať štýlovo a nadčasovo. Nehovoriac o fotografiách, ktoré pôsobia dojmom, že sú koordinované do posledného detailu.

Stačí sa inšpirovať Instagramom, kde sa týmto smerom uberá nespočetné množstvo používateľov. Všetko je premyslené a dokonalé, nič nepôsobí rušivo a vyzerá to takmer luxusne. Väčšina týchto farieb sa hodí na experimentovanie so stále populárnejšími filtrami. Nanešťastie to nie je len o samotnom oblečení, ale aj o výbave. Béžové prikrývky, horčicové koberce, krémová hrkálka a k tomu všetkému kočík, ktorý nesmie farebne vyčnievať. Ale ocenia túto hru na efekt tí, ktorých sa to skutočne týka? Nie, deti sa o túto súťaž nezaujímajú. V krajnom prípade im to môže dokonca ublížiť.

Detský svet

Deti milujú farby. Nadchýna ich všetko farebné, trblietavé, trblietavé a bláznivé. Nezáleží im na tom, či im legíny ladia so svetrom alebo či vzor na pančuchách ladí s nákrčníkom. Ak sa im nejaký kúsok páči, chcú ho nosiť a predvádzať. Taká je detská povaha.

Ak im to odopriete, môžu stratiť veľkú časť svojej predstavivosti a fantázie a preskočiť zásadný blok vo svojom vývoji, keď si sami určujú, čo si oblečú, keď sa sami rozhodujú a vyberajú si medzi rôznymi alternatívami. Je pochopiteľné, že sa to neprejaví okamžite, pretože deti nasledujú svojich rodičov a dôverujú im, ale časom sa môžu objaviť jemné nuansy a odchýlky. Zabudnite na štýl a dajte šancu ohňostroju farieb.

Môže sa Vám ešte páčiť...