Dovolenka v Česku. Tipy, kam vyraziť nielen v lete

Za dych vyrážajúcimi prírodnými úkazmi, kouzlenými historickými pamiatkami či zaujímavé miesta nemusíme nutne cestovať za hranice. Aj Česko ponúka rad lokalít, ktoré vás nadchnú a ponúknu vám skvelé zážitky, na ktoré budete spomínať roky.

Južná Morava

Južná Morava ponúka rozprávkovú krajinu plnú vinohradov, pohodovú atmosféru vinárstvo aj stovky krásnych kultúrnych i historických pamiatok. Voliť môžete prechádzky či cyklovýlety cez Pálavské vrchy alebo Národný park Podyjí, relax pri vodnej nádrži Nové Mlýny, ale aj prechádzky Lednicko-Valtickým areálom. Milovníkom vína sú k dispozícii malebné pivničky, deti ocenia aquapark Aqualand Moravia.

Jeseníky

Jeseníky ocenia milovníci turistiky, ale aj termálneho kúpanie, pre ktoré sú k dispozícii kúpele Veľké Losiny. Turisti ocenia napríklad výstupy na Praděd, prechádzku na rašeliniská Rejvíz, alebo pohodový výlet k liečebným prameňom v Karlovej Studničke. Zaujímavosťou je potom napríklad lesné bar v Lipové-kúpeľoch. Z historických pamiatok je k dispozícii hraj Kolštejn, Sovinec, alebo vodné tvrz v Jeseníku.

Beskydy

Beskydy nadchnú predovšetkým milovníkov turistiky, ktorí tu majú k dispozícii Lysú horu, ale aj Veľký Javorník alebo Pustevny, kam sa dá dostať aj lanovkou. Nadšenci do vodných radovánok ocenia Aquapark Olešná, milovníci histórie zase Valašské múzeum v prírode, zrúcaninu hradu Hukvaldy alebo Štramberské rúr. Zaujímavosťou je potom napríklad Obůrky v obci Bílá, ktorá ponúka stretnutie na dosah ruky s divokou zverou.

Šumava

Šumava je ideálnou destináciou pre všetkých milovníkov prírody, ktoré ohromí stovky kilometrov turistických i cyklistických chodníkov najrôznejších obtiažností. Pre zdatnejších sú tu rozhľadne Špičák alebo Kleť, pre menej zdatných treba prechádzka okolo rieky Vydry alebo plavba po Lipne. Nadšenci do histórie môžu zavítať na hrad a zámok Velhartice alebo prejsť náučný chodník Soumarský rašeliniská či Medvedie chodníkom.

Môže sa Vám ešte páčiť...