Najlacnejšie cestovania. Viete, ako na cestách ušetriť?

Zostávate doma a nevydávate sa ústrety zahraničnému dobrodružstvo, pretože vám príde príliš drahé? Zvoľte takú cestu, ktorá vás bude stáť len minimum finančných prostriedkov. Ušetriť sa dá vždy, len treba vedieť, ako. S týmito radami môžete zažiť perfektnú dovolenku a mnoho zážitkov, bez vaša peňaženka krvácala.

Vyberajte rokmi mimo sezónu

Každá lokalita prechádza počas roka obdobím, ktoré je pre turistov najatraktívnejšia. Takéto dobe sa hovorí hlavná sezóna. Toho využívajú letecké spoločnosti, hotelieri a všetci ostatní, ktorí s turistami pracujú. Letenky i ubytovanie sú preto oveľa drahšie. Ak ale budete chcieť ušetriť, môžete pre svoju dovolenku zvoliť dátum, ktorý je blízko sezóne, takže neprídete o krásne počasie, ale zároveň nebudete platiť plnú cenu.

Ak vám to bude stačiť, vyberajte tiež letenky, ktoré zahŕňajú len príručnú batožinu. V tropických oblastiach je teplo, nebudete potrebovať veľa oblečenia a pri lete bez veľkého kufra naozaj značne ušetríte.

Voľte vlastné stravovanie

Pre všetkých nenáročných stravníkov je tu tiež možnosť vlastného nákupu potravín. V reštaurácii platíte nielen za ingrediencie, ale aj za služby, preto si v každej lokalite priplatíte. Ak navyše budete ubytovaní blízko niektorého z centier, môžu sa čiastky za jedlo vyšplhať k naozaj vysokým hodnotám. V takom prípade sa oplatí priviezť si vlastné suché potraviny alebo nakúpiť v cieľovej destinácii v supermarkete a uvariť si v kuchynke na apartmáne.

Ubytovanie pre nenáročných

Pre tých najprispôsobivejšie sú k dispozícii aj takzvané hostely. Ide o ubytovacie zariadenie, kde sa v jednej miestnosti vyspí pokojne aj dvadsať hostí. Pokiaľ chcete v ubytovacom zariadení stráviť hlavne noc a mať kde zložiť hlavu, sú hostely najlacnejším riešením. Aby ste zabránili ubytovanie s mnohými cudzincami, môžete vytvoriť vlastné väčšiu skupinu ľudí, ktorá si izbu hromadne Zajednajte.

Môže sa Vám ešte páčiť...