Ako spoznať naozaj dobrú pizzu?

Pizza – jedno z najobľúbenejších jedál na celom svete. A hoci sú v Česku obľúbené aj iné jedlá, pizza stále patrí k tým najlepším a najčastejšie objednávaným, čo dokazuje rozvoz pizze nielen vo Frýdku-Místku, ale aj v ďalších regiónoch, kde od začiatku núdzového stavu výrazne vzrástol. Výber reštaurácie, ktorá má naozaj skvelú pizzu, je však často náročný. Preto vám povieme, ako zistiť, či jete ten správny.

Najviac päť zložiek

V súčasnosti nájdete pizzu na každom rohu, o to ťažšie je nájsť takú, ktorá je skutočne dobrá a ktorej sa nemôžete nabažiť. Vo všeobecnosti platí, že naozaj dobrá pizza obsahuje maximálne päť ingrediencií. V súčasnosti sa môžete stretnúť s celým radom druhov, z ktorých nie všetky sú talianskym nápadom. Súčasne s rozšírením pizze po celom svete sa zvýšil aj počet zaujímavých alternatív, ktoré sa odchyľujú od pravidiel, ktoré musí dobrá pizza dodržiavať. A počet zložiek je jednou z nich.

Ak si teda vyberáte z množstva pizzerií, sústreďte sa na tie, ktoré na prvý pohľad neponúkajú príliš veľa. Ak má pizza viac ako päť prísad, nemôžete očakávať dobré cesto – zvyčajne trpí rôznorodou náplňou.

Sugo musí byť šťavnatý

Cesto potreté kečupom nie je pizza, zapamätajte si moje slová. Aj keď sa táto rádoby alternatíva pizze v českých domácnostiach udomácnila, výsledný pokrm nemôžeme nazývať pizzou. Dobrá pizza by mala mať šťavnaté sugo, ktoré by malo byť krásne červené a výrazne aromatické. Na prvé zahryznutie musíte vedieť, že je vyrobená z čerstvých paradajok.

Ako by malo cesto vyzerať a chutiť?

Cesto na pizzu je samostatná kategória, ktorá má veľký vplyv na chuť celej pizze. Pri hodnotení základu pokrmu by ste sa mali zamerať na štyri veci, a to či je cesto chrumkavé, správne upečené, tenké a primerane slané.

Môže sa Vám ešte páčiť...