Ako správne skombinovať matrac a rošt

Ak máte záujem o to, správne skombinovať matrac a rošt, je dôležité tieto produkty nakúpiť najlepšie u jedného predajcu. Tým sa zbavíte zbytočných nervov a strateného času, ktorý by nasledovať v momente, kedy by ste matrac vybrali u jedného predajcu a rošt u druhého. Prečo si teda neuľahčiť prácu a nezájsť rovno do jednej predajne? Kde si určite vyberiete, a zvlášť vtedy, keď sa bude jednať o špecializovanú predajňu, ktorá sa zaoberá len týmito produktmi. V takom prípade máte správny výber zaručený.

Kombinujeme matrac a rošt

Opäť sa musíte zamerať na niekoľko parametrov a údajov, ktoré budete musieť o sebe zistiť. V prvom rade je dôležité vedieť, po akej tvrdosti matraca siahneme. Tvrdosť sa bude odvíjať od niekoľkých parametrov, medzi ktoré patrí napríklad pohlavie, vek, kvalita spánku a hmotnosť. Človek, ktorý má vyššiu hmotnosť, siahne po úplne iné matraci ako ten, kto ju má výrazne nižšia. To isté platí aj o kvalite spánku. Ak spíte tvrdo, váš výber bude opäť o niečo iný ako u človeka, ktorý má jednoduchý spánok a prebudí ho viacmenej všetko.

Dôležité pravidlo pri kombinácii matraca a roštu spočíva v tom, že čím je matrac nižšia, tým by mal byť kvalitnejší rošt. Lamelové rošty sa napríklad starajú o vyrovnanie do žiaducich kriviek osoby, ktorá si na matrac a rošt ľahne. Lamelové rošty teda patrí bezpochyby medzi tie kvalitnejšie, pretože sa vám lamely prispôsobí. Ak je matrac tvrdší, nebojte sa siahnuť u roštu aj po nižšej triede. Matrac totiž všetko bez problémovo zakryje.

Presnejšie definované kombinácia

U latexových matracov by ste mali siahnuť práve po už spomínanom lamelovom rošte. Čo sa týka pružinových matracov, tam sa naopak budú skvele hodiť drevené rošty, ktoré k tejto matraci skvele zapadnú. Lamelový rošt tiež použijete u penových a kombinovaných matracov. Drevený rošt v neposlednom rade využijete k lamelové matrac. Táto kombinácia je presnejšie definovaná, ako si ju však navolíte vy, už záleží len na vás.

Nezabudnite, že bez dôležitých parametrov sa v žiadnom prípade nezaobídete. Pre istotu si svoju posteľ alebo starú matrac odmerajte. Niekedy si myslíte, že je to rozmer matraca 80 × 200, ale môže to byť napríklad práve 90 × 200 alebo miesto 180 × 200 to bude 160 × 200.

Môže sa Vám ešte páčiť...