4 dôvody, prečo mať svojho osobného kouča

Máte pocit, že ste už dlho na tom istom mieste? Potrebujete sa posunúť ďalej alebo dosiahnuť svoje ciele? Ak sa nedokážete presvedčiť, aby ste začali konať, nájdite si osobného kouča alebo využite jeho služby (prípadne služby kariérneho kouča v práci). Je to sprievodca vaším životom, ktorý vás bude nielen motivovať, ale pomôže vám aj vystúpiť z vašej osobnej komfortnej zóny a prelomiť bariéry, ktoré vás delia od vášho vysnívaného cieľa.

Rýchlejšie odstraňovanie prekážok

Existuje veľa dôvodov, prečo by ste mali mať osobného trénera. Jednou z nich je, že odstránite prekážky, ktoré vám stoja v ceste k vysnívanému životu, oveľa rýchlejšie, ako keby ste to mali urobiť sami. Hoci môžete svoje ciele dosiahnuť aj sami, s pomocou osobného trénera to bude oveľa jednoduchšie.

Osobný kouč veľmi rýchlo zistí, čo vás konkrétne brzdí. Prekážky pomenuje, aby ste ich mohli ľahšie odstrániť z cesty.

Budete stáť nohami na zemi

Aj keď sa hovorí, že by ste mali myslieť vo veľkom, vždy by ste mali zostať nohami na zemi. S osobným koučom budete môcť dosiahnuť určitú rovnováhu medzi tým, čo chcete, a tým, kde sa práve nachádzate. Inými slovami, budete stáť nohami na zemi, aj keď budete mať hlavu trochu v oblakoch.

S pomocou odborníka sa vám bude ľahšie orientovať v každej náročnej situácii a nebudete sa dlho zdržiavať v danom momente.

Uvedomíte si, že vek nie je prekážkou

Väčšine ľudí bráni v dosiahnutí ich cieľov vek. Ale vek je len číslo, a ak sa mu neprikladá žiadna dôležitosť, nehrá žiadnu úlohu. A to je veľmi dôležité si uvedomiť. Ak sa s touto skutočnosťou neviete zmieriť, pomocnú ruku vám opäť podá osobný kouč, s ktorým veľmi rýchlo pochopíte, že vaše možnosti nie sú obmedzené tým, koľko máte rokov. Ale len podľa toho, s akým postojom pristupujete k životu.

Zlomíte strach

Môžete sa báť, ale nikdy sa nesmiete nechať zastrašiť. Motto, ktorým by sa mal riadiť každý. Žiaľ, mnohí ľudia na to zabúdajú a nechávajú sa premôcť strachom. S pomocou osobného trénera môžete ľahko prekonať svoje obavy a s vierou v srdci vystúpiť zo svojej komfortnej zóny.

Môže sa Vám ešte páčiť...