Legenda jménom Ford Mustang

Legenda o ford mustang

Ford Mustang zišiel z výrobnej linky a do našich životov v roku 1964, a to nie je príliš pritiahnuté za vlasy tvrdiť, že to zmenilo svet … no automobilový jedno, prinajmenšom. Do tej doby bolo nemožné sa dostať výkon, hospodárnosť a lacné, to všetko v jednom balíku, ale Mustang všetko zmenil. Čoskoro sa Fordov nový kôňobjavuje vučebniciach dejepisu a prináša výkon a štýl, ktorý má dopad na celú novú generáciu. V roku 2014 Ford Mustang oslávil 50 rokov, a rovnako ako väčšina ľudí biť stredného veku, sa to nemôže stáť, bez toho, aby zdvihol niekoľko príbehov. Tu je niekoľko vecí, ktoré možno neviete o Ford Mustang.

Ako sa dalo očakávať, auto, ktoré sa stalo hitomshowroomov v roku 1964 nebola prvá kresba na tabuli. A zatiaľ čo väčšina z týchto výkresov pravdepodobne skončila ako obloženieklietky škrečkov, jeden návrh našiel svoju cestu do pracovnej prototypu. V roku 1962mal Mustangov prototyp rozhodne netradičný dizajn, a pravdepodobne odrážal nadšenie inžinierov viac, ako nejaké skutočné snahy uspokojiť dopyt verejnosti. Ale napriek tomu, prototyp bol prevezený do WatkinsGlen, okruhu Grand Prix v New Yorku, kde s nim pretekal DanGurney

S predtým nevídanou kombináciou pojmom lacný, rýchly a elegantný, Ford Mustang zlomil nový automobilový rekord. A pretože sa nehodí do žiadneho zo starých kategórií, vytvorila novú kategóriu, ďalej len „pony auto.“ V dôsledku toho, zatiaľ čo sa meno a logo stali zrejmým odkazom na bežiacehokoňa, pretekári o im hovorili, ako o „pony autu“. Predajnej stratégie Fordu: ktorý sa snažil zvýšiť svoj podiel na trhu, vytvoril nový trh a nastavil na ňom podmienky.

V roku 1965, sa Ford pustil do celkom smiešneho reklamného kúsku. Dňa 20. októbra toho istého roku, Ford predstavila kabriolet Mustang zaparkovaný na ochodze Empire State Building v New Yorku, a potom jej vyfotil z vrtuľníka.. Nikto nevedel ako sa tam voz dostal. Vo skutočnosti bol rozberaný na 4 diely.

Môže sa Vám ešte páčiť...