Vyrážame na road trip po Taliansku. Aká miesta nevynechať?

Neváhajte, nasadnite do auta a na jedno veľké dobrodružstvo sa vydajte, pretože vám prinesie neskonalé množstvo zážitkov. Aby ste nešli sami, vezmite so sebou najlepších priateľov, ktorí v súčasnej dobe taky túži po veľkom dobrodružstve. A namiesto lietadla nasadnite do spomínaného auta a vydajte sa v ústrety obrovskému dobrodružstvo, ktoré road trip prináša. Ideálna je na road trip treba blízkej Slovensko, ale tiež môžete zamieriť napríklad do Talianska, ktorá je tiež plná krásnych miest. 

Ak neviete, kam všade by ste sa mali v Taliansku pozrieť, prinášame vám niekoľko tipov, aby ste nemuseli svoju cestu dlho plánovať. 

verona 

Vašej prvej zastávkou pokojne môže byť krásna Verona, ktorá je spájaná s Romeom a Júliou. Ak milujete Shakespearovej hry, určite Verona bude vašou prvou zastávkou. Na Verone vás uchváti predovšetkým architektúra, ktorá je naozaj tou najkrajšou vôbec. Zamilujete sa aj do tunajšej zmrzliny, ktorá je snáď najlepší v celom Taliansku. 

Benátky 

Na svojom road tripu nesmiete zabudnúť na Benátky, kam sa dostanete loďou. Benátky sú známe tým, že sa pomaly ale iste potápa, preto sa sem pozrite čo najskôr môžete, kým sú Benátky ešte stále nad vodou. To najkrajšie na Benátkach je to, keď sa stratíte. Stratiť sa v tunajších krásnych uličkách prináša nezabudnuteľné zážitky. 

Rím 

Neoddeliteľnou súčasťou je aj Rím, ktorý je tým najatraktívnejším cieľom turistov. Jedná sa o dominantu celého Talianska, ktorú rozhodne nesmiete minúť. 

Pisa 

Keď už budete v Taliansku, musíte si urobiť aj fotku s šikmou vežou. A samozrejme si musíte odfotiť všetkých, ktorí sa o takú fotku pokúša. Je na turistov skutočne zábavný pohľad. 

Miláno 

Mesto módy – to je Miláno. Fotka pred tunajšie katedrálou je nenahraditeľná, rovnako ako ochutnávka tunajšie pizze, ktorá je tou najlepšou v celom Taliansku. 

Môže sa Vám ešte páčiť...