Ako si udržať vysokú kvalitu spánku

Jak na kvalitní spánek

Nielenže zlý spánok môže spôsobiť katastrofu na energetických úrovniach, tiež je to spojené s priberaním na váhe, obezitou a depresiou. Aj keď viac ako 20 percent Slovákov priznalo, že spí menej ako 6 hodín, mali by dospelí usilovať o priemerne 7 až 9 hodín spánku.

Strava: Prekvapivo veci na vašom tanieri – ako cibuľa, pikantné papriky, a dokonca omáčky – sú často zodpovedné za špatné trávenie a žalúdočných štiav. Zvýšená výroba kyseliny nám môže spôsobiť budenie a v noci neschopnosť zaspať rýchlo. Vyhnúť sa týmto potravinám na večeru a zvoliť ľahšie jedlá s viac celozrnnými výrobky a komplexnými sacharidy Vám môže pomoci.

Horčík: Horčík je známy tym, že pomôcť uvoľnenie svalov a zvyšuje prietok krvi a zlepšuje krvný obeh. Pridaním banánov, špenátu, mandlí a šošovky do svojho jedálnička môže napraviť deficit horčíka, ktoré bol spojený so zlým spánkom.

Alkohol: Pri moderovanie, alkohol má výborné kardiovaskulárnej ochrannej výhody. Bohužiaľ sa vaše pitie príliš blízko pred spaním môže stať príčinou k nepokojného spánku a znížiť REM fázu spánku, takže sa cítite pomalý. Obmedzte príjem alkoholu pred spaním.

Kozlík: Táto bylina sa používa na výrobu pro svojej sedatívne účinky už mnoho rokov. Niektoré štúdie naznačujú, že nám môže pomôcť zaspať rýchlejšie. Klinické štúdie naznačujú dávku medzi 400 mg a 900 mg. Začnite s 400mg dve hodiny pred spaním.

Jóga: Joga môže byť skvelý spôsob, ako cvičiť telo a relaxáciu mysle. Cvičenie jogy pomáha znižovať stres a úzkosť, ktoré boli spojené s nízkou kvalitou spánku. Začať s 20 až 30 minút denne, alebo navštevujú miestne triedu. Uvidíte nielen zmenu na vašom telu, ale aj váš spánok sa pravdepodobne zlepší rovnako.

Pred tým než začnete užívať akýchkoľvek doplnkov stravy, poraďte sa so svojím osobným lekárom. Lekár môže zhodnotiť vaša osobné riziká a uistite sa, že neexistujú žiadne interakcie s liekmi, ktoré pravdepodobne užívate.

Môže sa Vám ešte páčiť...