Úvod do pohybovej stránky fitness životného štýlu

Čo je vlastne fitness? Fitness životný štýl má za úlohu spojiť nielen zdravý jedálniček, ale aj pohyblivý život. Fitness nie je ani tak samo o sebe zamerané na redukciu váhy, ako skôr na zdravie životný štýl, ktorý by mal viesť snáď každý. Čo sa týka cvičenia, môžete sa mu venovať individuálne, ale aj vo fitcentrách. Na udržanie si zdravého tela sa odporúča zapotiť sa na minimálne pol hodinu denne. Samozrejme s jednodňovou pauzou, ktorá má dať svalstvu priestor na regeneráciu a Vám na nabratie sily na ďalšie dni. Pol hodina pohybu denne je ale iba odporúčaná doba, vždy je lepšie hýbať sa viac, samozrejme všetko záleží na druhu pohybu.

Športujte však s rozumom

Pokiaľ ste si vyšli zabehať, je odporúčaná doba podľa Vašich možností, ktoré môžete s časom rozvíjať maximalizovať ich, čo najviac budete chcieť. Pokiaľ ste si ako pohyb zvolili akýkoľvek druh posilňovania, nepreháňajte to. Pri posilňovaní hrá veľmi dôležitú úlohu správny nátlak na svalstvo. Pokiaľ to budete s posilňovaním preháňať, môžu sa Vám svaly nedostatočne regenerovať, a to by mohlo viesť k veľkým problémom, ktoré Vám mnohokrát môžu cvičenia znemožniť na veľmi dlhú dobu.

Pozor na správne dýchanie!

Jediné pravidlo pre akýkoľvek druh pohybu, ktorého dodržiavaním sa vyvarujete všetkým nepríjemnostiam, je dýchanie. Dýchajte rytmicky a nasaďte si tým aj tempo, ktoré Vám bude pravidelne okysličovať svalstvo a tým aj nivelovať účinky kyselín vytvárajúcich sa vo svalstve počas námahy. Pohyb býva často tiež riešením mnohých problémov, ktoré sa vás môžu držať po veľmi dlhú dobu. Ak máte problémy s únavou či vypätím, nie je nič lepšie ako dodať svojmu životu trochu pohybu a rozcvičiť metabolizmus tak, aby vás neunavoval a naopak vám svojim pretváraním cukrov prispel. Veľakrát býva práve zmena životného štýlu účinnejšia, než prehĺtanie tabletiek, stačí to len skúsiť a uvidíte sami.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár