Výhody a nevýhody drevostavieb

Ak sa vám v dnešnej dobe podarilo získať hypotéky, rozhodne sa najskôr zameriate na kúpu pozemku a na následné stavanie domu. Taký dom by mal byť určite podľa vašich predstáv, ale rozhodne by jeho stavba nemala trvať veľmi dlho. Radšej sa rozhodnete pre drevostavbu, pretože sa jedná o rýchlejší vyhotovení vašej budúcej domácnosti. Lenže taká drevostavba so sebou nesie aj rad nevýhod, vďaka ktorým sa neoplatí do takej stavby vôbec ísť. Lenže aj klasické betónové základy majú svoje vlastné nevýhody, preto sa najskôr zamerajte na jednotlivé plusy a mínusy, než sa pustíte do samotného stavania. 

Či už si po nasledujúcom porovnávanie zvolíte akýkoľvek druh stavby, snažte sa, aby vaša stavba bola naozaj podľa vašich predstáv, pretože len takáto stavba vám môže zaručiť spokojný život, ktorý sa bude otáčať hlavne okolo krásneho pocitu, že sa stále vraciate domov do vysnívaného domu . 

Aké sú výhody drevostavieb? 

Ak by ste sa rozhodli pre drevostavbu, rozhodne sa môžete tešiť na lepšiu tepelnú izoláciu. Drevo oveľa lepšie drží teplo, preto do budúcnosti aj mierne ušetríte na tomto zdroji. Drevostavba je mimochodom tiež veľmi ekologická, preto budete stavať krásny dom veľmi rýchlo a ešte v súlade s prírodou. Budete mať tiež väčšiu úžitkový priestor, pretože predsa len steny u drevostavby sú oveľa tenšie ako u klasického betónového podkladu. 

Aké sú nevýhody drevostavieb? 

Ovšem bohužiaľ si na druhej strane musíme povedať aj rad nevýhod. Ak sa stavba zle vykoná, tak môže dôjsť napríklad ku kondenzácii v stene. Tým vznikajú neobľúbené plesne, ktorých sa tak ťažko zbavuje. Nevýhodou je aj zvuková izolácia. Drevo je všeobecne zlý zvukový izolant. Najväčšou nevýhodou je však horľavosť. Keď mu sa pustíte do stavania drevostavieb, musíte mať na pamäti, že si svoju domácnosť musíte poistiť, a to hneď, čo vám bude stavba stáť. 

Môže sa Vám ešte páčiť...