Pravidlá pre úspešné chudnutie

Keď prišlo leto, mnohí ľudia si pomysleli, že chudnúť už nemôžu, a tak s tým prestali. Lenže honba za krásnu postavou nekončí vtedy, kedy sa konečne ukáže slniečko a kedy kúpalisko otvoria svoje brány. Pokiaľ chcete mať štíhlu a krásnu postavu, nevzdávajte to s príchodom leta. Leto vás má predsa len „nakopnúť“. A aby vám šlo chudnutie aj počas leta ľahšie, prinášame pár pravidiel, ktorá vám s chudnutím krapet pomôžu.

Pri chudnutí by sa mal zmeniť hlavne jedálniček. Ten je základ úspechu. Je však pravdou, že jedálniček nestačí. K tomu nezabudnite dodržiavať pitný režim a samozrejme sa tiež hýbte. A k tomu všetkému sa držte niekoľko pravidiel, ktoré vám prinášame a ktorá vám chudnutie naozaj uľahčí.

Vynechajte sladkosti

Aj keď sladkosti milujete, vyhnite sa im. Ak ste ich mali na dennom poriadku, zbavujte sa ich samozrejme postupne, nemusíte zo dňa na deň prestať jesť to, čo ste doteraz konzumovali. Sladkosti by ste mali nahradiť zloženými sacharidy, ktoré bude telo tráviť dlhšiu dobu, teda sa vyvarujete zbytočne zbrklému kolísanie cukru v krvi.

Jedzte viac zeleniny

Odporúčame vám pridať zeleninu do jedálnička. Práve v zelenine sa totiž nachádza ako dostatok vlákniny, vitamínov i minerálov, navyše dokonale zasýti. Odporúčame hlavne pridať zelenú zeleninu, ako je uhorka, paprika, kaleráb alebo napríklad listový šalát. Ani paradajky nie sú na zahodenie.

Vyhnite sa tukom

Nielen odborníci, ale aj my odporúčame vyhnúť sa počas chudnutia tukom. Aj takzvané živočíšne tuky, ktoré konzumujeme často vo forme masla alebo masti, by sa v jedálničku mali nachádzať v čo najmenšom množstve. Povolené sú skôr kvalitné oleje, ako je olivový olej, ľanový alebo tekvicový. Tuky ako také konzumujte napríklad vo forme orechov alebo obľúbeného a dnes veľmi často konzumovaného avokáda. Mimochodom, avokádo je navyše veľmi fotogenická potravina!

Môže sa Vám ešte páčiť...