Hydratácia ako kľúč k zregenerovanej pleti

Sezóna dovoleniek vrcholí a leto si začína vyberať svoju daň. Suchá, ochabnutá pokožka tváre so sklonom k jemným linkám a vráskam odhaľuje nadmerné vystavovanie sa slnku. Pri ochrane pokožky sa nemôžete úplne spoliehať na opaľovacie prípravky; žiadny z nich neposkytuje stopercentnú ochranu a vzhľadom na intenzitu a agresivitu slnečných lúčov môže dlhodobé vystavenie sa slnku spôsobiť poškodenie pokožky. Našťastie sa tento nešťastný stav dá zvrátiť k lepšiemu správnou starostlivosťou o pleť a vhodne zvoleným životným štýlom. A samozrejme, svoju úlohu tu zohráva aj hydratácia.

Hydratácia zvonka aj zvnútra

Slnkom poškodená pokožka potrebuje dokonalú hydratáciu a je dôležité zvýšiť denný príjem tekutín. Najlepšia je voda a bylinkové čaje, pretože minerálne vody zaťažujú obličky a pri pravidelnom pití môžu spôsobiť obličkové kamene. 6 až 8 pohárov denne je plne postačujúcich.

Kedy hydratujeme pokožku?

Ráno a večer po čistení pleti navlhčite vatový tampón kvalitnou hydratačnou vodou a niekoľko minút pleť tonizujte. Pri výbere vhodného prípravku pozorne čítajte etikety; prípravky obsahujúce parabény, silikóny a iné nežiaduce látky by pokožku ešte viac poškodili.

Bylinné nálevy sú na tento účel ideálnou voľbou, sú 100 % prírodné, dokonale hydratujú a majú vyhladzujúce účinky. Číslom jedna medzi týmito bylinami je nechtík lekársky a číslom dva je rebríček obyčajný. Príprava nálevu: Vezmite vrchovatú čajovú lyžičku sušených alebo malú hrsť čerstvých kvetov, zalejte 2,5 dcl vriacej vody a nechajte 7-10 minút lúhovať. Po vychladnutí naneste na tvár, účinok je okamžite viditeľný, pleť sa začne vyhladzovať a vypínať. Podobné účinky majú aj okvetné lístky ruží pripravené v slanom náleve.

Správne hydratovaná pleť je jemná, rozjasnená, vyzerá zdravo a má zjednotený tón, takže nie je potrebné používať make-up.

Môže sa Vám ešte páčiť...