Babské rady na nepríjemný kašeľ

Trápi vás prechladnutie, konkrétne kašeľ? Kašeľ je nepríjemný, veľakrát nás nenechá v noci spať a vy ho tak nemôžete poriadne vyliečiť. Najradšej by ste si zašli do lekárne na nejaké kvapky proti kašľu či sirup proti kašľu, lenže si potom uvedomíte, že neviete, či máte vlhký alebo suchý kašeľ, a to je naozaj rozhodujúca. Ak sa teda rozhodnete neísť do lekárne, možno by ste ocenili poznať a vedieť niekoľko tipov našich babičiek, ktoré zatočí s kašľom raz, dva. 

Zvýšený počet prechladnutí je pre toto ročné obdobie typické. Najmä ak jazdíte pravidelne mestskou hromadnou dopravou alebo ak pracujete vo veľkom zhluku ľudí, nemôžete očakávať nič iné, než to, že budete tiež trpieť nachladnutím. Pokiaľ do seba nechcete dávať prášky a lieky, ktoré rozhodne nie sú prírodné, vyskúšajte osvedčené tipy babičiek, ktoré zatočí konkrétne s nepríjemným kašľom. 

medový chren 

Pomocníkom proti kašľu môže byť napríklad medový chren. Trik spočíva v tom, že si chren nastrúhate najemno a zmiešate ho s medom, a to v pomere dve lyžice chrenu a lyžice medu. Túto zmes užívate trikrát denne, stačí jedna čajová lyžička. Medový chren pomáha najmä pri odkašliavanie a podporuje lepšie dýchanie. 

cibuľový sirup 

Drvivá väčšina ľudí konzumuje pri kašli cibuľový sirup. Stačí, keď si nakrájate cibuľu na kolieska a skladáte ich do nádoby. Počas skladania cibuľu posypávame cukrom a následne necháte zmes odstáť. Po pätnástich minútach zo zmesi vyžmýkajte sirup, ktorý konzumujete osladený medom niekoľkokrát denne. 

zázvorový čaj 

Istotou a efektívnym pomocníkom pri kašli je tiež zázvorový čaj, ktorý však pripravujte z čerstvého zázvoru, nie zo sáčku. Do jedného litra vody sa dáva desať gramov čerstvého nastrúhaného zázvoru. Do čaju je možné pridať aj šťavu z citróna. Na osladenie používajte zdravý med a pite čaj zásadne horúci. 

Môže sa Vám ešte páčiť...