Aké kvety rozžiaria dom než začne jar?

S topením snehu prichádza čas na typický jarné upratovanie. K tomu patrí nielen umývanie okien od neustáleho zimného sneženie a mrholenie, ale aj k tomu patrí upratovanie všetkého, čo len trochu pripomína zimu. Ľudia sa snažia z domu zložiť všetky vianočné svetielka, snaží sa upratať v dome všetky zimné bytové doplnky a nahradzujú ich jarnými. Okrem jarných dekorácií sa domy začínajú plniť krásnymi typicky jarnými kvetmi, ako sú napríklad obľúbené tulipány. Tie začínajú plniť vázy na stoloch. Tulipány však nie sú ani zďaleka jediné kvety, ktoré si ľudia zamilujú a ktoré patria k jari. Takých kvetín je ďaleko viac. 

Keď sa do domu začnú kupovať jarné kvety, znamená to, že prišla jar, aj keď to vonku na jar zrovna nevyzerá. V prípade, že ste aj vy svoj domov začali plniť jarnými kvetmi, už vás skrátka k zime nič neprivedie. Otázkou je, akými kvetinami zdobíte svoj dom? 

gerbery 

U jarných kvetov je typické, že sú farebné. Zaobstarať si v kvetináči môžete napríklad také gerbery, ktoré sú k dostaniu po celý dlhý rok. Ak teda vo vaše kvetinárstvo ešte nie sú Primula, gerbery sú tiež vhodnou alternatívou. 

Okrem toho, že gerbery prináša do miestností jar, sú to tiež kvety zbavujúce človeka pokoja a rastliny prečisťujúce vzduch v interiéri. 

Primula 

Typicky jarné kvetinou sú krásne Primula, ktoré môžete poznať ako drobné farebné kytičky sídliaca v nejednom jarnom záhone. Môžete ich ale mať aj na oknách alebo na okenných parapetoch. Sú nenáročné, vydržia pomerne dlho a nie sú nijako extra drahé. 

narcisy 

Keď sa do kvetinárstva začnú hrnúť narcisy, znamená to, že je jar ako stvorené. Krásne žlto svietiace kvety sú fantastické, krásne vyzerajú navyše ešte lepšie vonia. Môžete si ich kúpiť buď v kvetináčoch, alebo vám napríklad vykuknú na záhone, ak ste si ich tam v minulosti zasadili. 

Môže sa Vám ešte páčiť...