Praktické informácie nielen o doprave v Benátkach

Milujete cestovanie? Potom by ste mali rozhodne zavítať aj do Benátok, čo je krásne talianske mesto, ktoré si skutočne zamilujete. Aj keď sa o Taliansku hovorí, že je to pomerne drahá krajina, je krásna a aj za cenu väčšej útraty by ste ju mali navštíviť. Benátky sa navyše potápa, preto ich treba navštíviť čo najskôr, než sa úplne stratí z povrchu zemského. 

Aby ste neboli v Benátkach ničím prekvapení, rozhodli sme sa vám spísať najdôležitejšie a veľmi praktické informácie, ktoré sa Benátok týkajú. Vďaka nim sa ani v Benátkach nestratíte. 

Ako je to v Benátkach s dopravou? 

Ak necestujete spoločne s nejakou agentúrou, ale prežívate dobrodružstvo na vlastnú päsť, iste vás zaujíma, ako je to v Benátkach s dopravou. Po Benátkach jazdí zhruba dvadsať rôznych liniek spoločnosti ACTV, kde každá linka má svoju vlastnú trasu, svoje číslo aj farbu. Okrem týchto dvadsiatich liniek sa môžete stretnúť ešte so štyrmi linkami spoločnosti Alilaguna. 

Doprava v autobusoch spoločnosti ACTV je oveľa výhodnejšie s MHD kartou (v Benátkach sa uplatňuje takzvaná Venezia Unica Card), ktorá nie je turisticky nijako obmedzená. Môžete si však kúpiť aj niekoľkodňové výhodnú permanentku. 

Na dopravu v Benátkach sa radí aj vodné taxi, ktoré poznáme pod názvom „gondola“. Gondola je krásna lodička, ktorú si skutočne zamilujete. Bohužiaľ už máloktorý prievozník vám aj zaspieva, ako to môžete poznať z romantických filmov. Bohužiaľ jazdu gondolou je pomerne drahá. Vyjde na osemdesiat až sto euro za pol hodiny. Cena rastie s prichádzajúcim večerom. Samozrejme je nutné spomenúť, že sa o gondolu môžete s niekým podeliť. Pojme totiž až šesť ľudí, preto vás môže vyjsť na výhodnejšie. 

Pozor na jedenie v reštauráciách či na kávy v kaviarňach 

Pokiaľ už ste boli v Benátkach, veľmi dobre viete, že tu nie je lacné predovšetkým občerstvenia. Vždy si všetko berte radšej so sebou, ak chcete ušetriť. Ak si jedlo alebo kávu necháte priniesť k stolu a už si k stolu aj sadnete, automaticky sa vám pripočíta poplatok za posedenie, ktorý nie je práve najmenšia. Káva, ktorá tak pôvodne stála pár euro, sa môže predražiť až na niekoľko desiatok euro. 

Môže sa Vám ešte páčiť...