Dôvody, prečo si zaobstarať papagája kakariki

Hľadáte do svojho príbytku spoločníka, ktorý s vami bude v dobrom i zlom? Nechcete sa už doma cítiť sami, chcete mať maznáčika, s ktorým si dokonca aj porozprávate? Ideálnym miláčikom je v tomto prípade papagáj, ktorého ubytujete vo vonkajšej voliére alebo vtáčí klietke postavené zo stavebnice Aluhobby. Lenže otázkou je, akého konkrétneho papagája do vtáčie klietky ubytovať?

Papagáj je rozhodne veľmi obľúbený maznáčik, ktorého sa oplatí kúpiť si čo najskôr. Je o ňom známe, že sa dožíva veľmi vysokého veku, teda vás môže hravo aj prežiť. Odstúpte však od jeho veku a prezraďme si, akého papagája si domov zaobstarať.

Mnohí ľudia si obľúbili papagája zvaného kakariki, čo je novozélandský druh papagája, ktorého zatiaľ nespráva každý. Jedná sa však o papagája so skvelými vlastnosťami. Prezraďme si konkrétne dôvody, prečo ho preniesť pred prah svojho domu.

Dôvody, prečo si zaobstarať papagája kakariki

  • Novozélandský papagáj Kakariki je skvelý v tom, že ho veľmi ľahko skrotíte. Predovšetkým vďaka jeho zvedavosti si ho doslova omotáte okolo prsta.
  • Papagáj kakariki bude hovoriacim spoločníkom. Jedná sa o veľmi zdatného rečníka, ktorý sa v pomerne krátkej dobe naučí hneď niekoľko jednoduchých viet a slov.
  • Oceníte, že papagáj kakariki nehovorí príliš hlasno ani príliš hlasno nekričí. Nemá ani tak silný hlas, preto vás z neho určite nebude bolieť hlava.
  • Výhodou správanie papagájov kakariky je predovšetkým to, že sa nemusíte báť ich bojov. Či už budú v klietke z hliníkových profilov dva samce alebo nie, nebudú sa vzájomne napádať.
  • Aby ste chovali novozélandské papagáje, nemusíte mať žiadny certifikát CITES. Aj keď sa jedná o ohrozeného vtáka vo svojej domovine, u nás sa certifikát naozaj nepotrebuje.
  • Hlavnou výhodou chovu papagája kakariki je jeho ľahký chov. Nemajú problém sa kdekoľvek zahniezdiť, nemajú problém sa ani ďalej rozmnožovať. Uvelebí sa takmer v akejkoľvek chovateľskom zariadení.

Môže sa Vám ešte páčiť...