Kedy začať rozosielať svadobné oznámenia?

Svadobným oznámením dávame svojim blízkym najavo, že sme sa rozhodli urobiť veľký krok v našom živote. Čo všetko patrí do svadobného oznámenia a kedy ho začať posielať?

Náš veľký deň so všetkými, ktorých máme radi

Chcete, aby bol váš svadobný deň veľkolepý? Určite nebude chýbať svadobný ohňostroj, romantické prskavky, cukrovinky a zábavná zábava. Aby sme zabezpečili, že sa všetci, ktorých máme radi, dostanú na náš svadobný deň, mali by sme svadobné pozvánky poslať skôr. V ideálnom prípade by to malo byť o 3 až 6 mesiacov. Ak však vieme o dátume svadby skôr, môžeme začať vytvárať pozvánky a rozosielať ich ešte skôr.

Čím skôr pošlete oznámenia, tým je pravdepodobnejšie, že sa daná osoba zúčastní vášho veľkého dňa.

Čo v oznámení nesmie chýbať?

Svadobné oznámenie jasne informuje o tom, že sa budeme brať. V oznámení by nemali chýbať najdôležitejšie údaje. Samozrejme, meno a priezvisko nevesty a ženícha. Potom by sa malo uviesť miesto, kde sa bude konať svadba. Neváhajte a priložte mapu s popisom, ako sa svadobčania dostanú na miesto konania svadby. Posledná vec, ktorú nesmiete zabudnúť napísať na oznámenie, je čas začiatku svadby.

Ak budete pozývať osobu aj k svadobnému stolu, k oznámeniu sa pridáva špeciálna kartička, na ktorej je uvedené len pozvanie k svadobnému stolu.

RSVP 

Mnohé svadobné oznámenia obsahujú aj magickú skratku RSVP. Čo to vlastne znamená? Je to skratka pre prípad, že chcete, aby oslovení ľudia reagovali. Répondez s’il vous plaît, čo v preklade znamená niečo ako Prosím, láskavo odpovedzte, sa používa pomerne často. Táto skratka sa začala používať vo francúzsky hovoriacich krajinách, ale v súčasnosti je bežná aj u nás. Pomocou tohto vzorca požiadate oslovených ľudí, aby potvrdili svoju účasť.

Je dobré začať posielať svadobné oznámenia čo najskôr. Budete mať istotu, že ľudia, ktorých ste pozvali, na vašu svadbu skutočne prídu.

Môže sa Vám ešte páčiť...