Zahrievanie je lepší variant oproti spaľovaniu

Tiež patríte medzi tých, ktorí sa v poslednej dobe nechápavo pozastavujú nad podivnými zariadeniami, ktoré v rukách užívateľov tabaku čím ďalej viac nahrádzajú bežné tabakové výrobky? Rozhodne v tom nie ste sami. Ak ste zástancami klasických produktov, zrejme len ťažko hľadáte dôvod, prečo by niekto tak elegantný a okázalý spôsob vychutnávania spomínanej pochutiny vymenil za toto hypermoderné, trochu nezvyklé zariadenie. Ak sa však zameriate viac na rozdiely medzi týmito produktmi, čoskoro sami zistíte, v čom tkvie kúzlo elektronických alternatív.

Oheň? Nie, vďaka!

Pravdepodobne najzásadnejší rozdiel medzi elektronickými alternatívami a klasickými produktmi spočíva v princípe uvoľňovania nikotínu. Ten sa bežne uvoľňuje po zapálení tabaku, na základe procesu spaľovania. Práve tento proces je ale zodpovedný za uvoľňovanie škodlivých látok ako je:

  • Oxid uhoľnatý
  • Decht

Pri elektronických alternatívach sa technológia uvoľňovania zásadne líši. Nikotín je totiž možné vstrebať vďaka obyčajnému zahriatiu tabakovej náplne na požadovanú teplotu. Významným spôsobom sa preto znižuje zdravotnú škodlivosť. Zároveň tiež nedochádza k tvorbe klasického dymu, ale iba dymu, ktorý však nezanecháva:

  • Zažltnuté zuby a nechty
  • Zápach na oblečenie

Užívanie elektronických alternatív preto vo všeobecnosti významne menej zaťažuje vaše telo.

Ísť s dobou

V súčasnej dobe sa veľkej popularite teší napríklad Pulze. Ide o zariadenie na zahrievaný tabak, ktoré si medzi užívateľmi rýchlo začína získavať obľubu. Okrem spomínaných vplyvov na ľudský organizmus sa pýši veľmi jednoduchým spôsobom obsluhovania. Pulze funguje na princípe klasického nabíjania ako napríklad telefón. Stačí ho na chvíľu zapojiť do zásuvky a hravo vám vydrží až na 20 použití. Dôvodov, prečo sa vydať cestou týchto alternatív, je skrátka mnoho. Rozhodne preto stojí za to im dať šancu.

Môže sa Vám ešte páčiť...